Říjen 2011

Ouran High School Host Club

30. října 2011 v 0:39 | ver.i.nka |  Ouran High School Host Club - LA
Ouran High School Host Club je něco, co je většině lidí, co se o anime/mangu byť jen omylem otřeli, známé. Takže když bylo oznámeno, že bude natočena live action, ohlasy se značně různily. Někteří byli nadšení, někteří skeptičtí a někteří vyloženě proti. Což se není čemu divit, když se jedná o něco tak klasického jako je Ouran. Producenti/filmaři/herci se ovšem ničeho nezalekli, šli do toho po hlavě a dopadlo to, jak to dopadlo.

Nepřijde mi příliš důležité se nějak zabývat dějem, protože asi bude většině známý. Ale z druhé strany pro zachování fazóny… Haruhi je vcelku obyčejná slečna, kterou ovšem potkala nemilá nehoda se žvýkací gumou ve vlasech. K tomu si přidejte absolutně neforemnou školní uniformu a sličnou děvu si hned spletete se sličným chlapcem. Haruhi je možná v rámci možností normální, o její škole se ovšem to stejné říci nedá. Navštěvují ji totiž děti opravdu těch nejbohatších japonských rodičů, které toho o běžném životě zase tolik moc neví. A Haruhi měla to štěstí, že se tak dobře učila, až dostala stipendium.

Jednoho dne ji ovšem honba za klidným místem pro studium zavede na místo, kde najde všechno možné, jen ne klid. Tím místem je školní Host Club, který spolu založilo šest nejobletovanějších hochů školy. A ve chvíli, kdy při ne příliš úspěšném útěku Haruhi zničí jakousi extrémně drahou vázu, jim musela upsat svou duši, aby svůj dluh splatila.

Live action Ouranu mohla být buď naprosto epická, nebo naprostý průser. Nic mezi tím. A já osobně se kloním k té epické části. A důvodů mám hned několik - herci, zpracování a ehm, vlastně zase herci.

Výborné bylo, že se tvůrci nesnažili nijak vymanit od animovaného originálu, ale naopak ho naprosto drze zkopírovali. Bylo to jako sledovat anime se všemi jeho barvami, šílenými grimasami, lítajícími slovy a neuvěřitelnými tělesnými výkony, jen poněkud v jejich plastičtější a reálnější verzi.

Alfou omegou celého seriálu je ovšem herecké obsazení. Ani ne tak Haruhi, která sice byla výborná, ale všichni víme, že nás zajímali hlavně ti chlapi. Obsazení Yamomata Yusukeho do role vrchního prince Tamakiho bylo něco, s čím mělo a má, spousta lidí problém. Yusuke možná není 100% Ikemen jako Kame či jemu podobní, ale upřímně - uhrál by Kame takovou roli? Kdy ze sebe musel dělat víc, než blázna? Nemyslím si. Možná ještě Tomu bych si tady dokázala představit. Ale jinak byl Yusuke výborná volba. Výborně se zadanou prací popral. Nehledě na to, že jsem se zároveň dívala na Tumbling. A tady šlo krásné vidět, nakolik je Yusuke variabilní herec. Thumbs up. High Five. 10 out of 10….

Nemám tušení, kolik dvojčat pobíhá po j-fandomu, ale ten kdo obsadil bratry Takagi, by měl dostat metál. Jednak byli i trochu podobní svým kresleným protějškům. Jednak zvládali i hraní. A hlavně ta BROMANCE!!! Až se divím, že mi místy nechytl notebook. Netuším, jak si to užívali hoši, ale já si to užívala určitě. A se mnou spousta dalších. Radši si ani nechci představit to množství fanfikcí, které po tomhle vzniklo.

A pak přišel ON. Daito Shunsuke je na mém radaru, už delší dobu. Jako vlastně skoro každý, kdo se objevil v Crows Zeru. A i když zbožňuju jeho delikventské role, tak se zdá, že jeho Kyoya v brejličkách, s ulíznutými vlasy a chladnou kalkulující myslí, možná přebere prvenství. Tohle byla dle mého nejlépe, tedy naprosto geniálně obsazená role. Byl to Kyoya, jak ho známe a máme rádi, akorát s typickým Daitovským úšklebkem (který taky máme rádi). Honey a Morinuzuka v rámci doramy zase tak moc nefigurovali, spíše hráli druhé housle.

Hrané zpracování Ouranu mě rozhodně příjemně překvapilo a posléze nadchlo. Překvapení, co se týče děje, se tady člověk sice nedočká, ale nekoukáme na to proto, že. To, že byl věrně zachován originál, je v tomhle případě opravdu velké plus. A ne jen příběhem, ale i zpracováním. Všechno je barevné, jasné, syté, růžové a zlaté a jednorožci nám poletují vzduchem, ale je to Ouran. K tomu to patří. A pak ještě jednou - velké díky a gratulace tomu, kdo obsazoval jednotlivé postavy. Práce to musela být víc, než nevděčná. Ale Yusuke pobíhající po obrazovce, jak naspeedovaný králík; Daito s blesky v očích, ďábelská dvojčata se zálibou v yaoi a v neposlední řadě Kawaguchi Haruna, která to jakožto Haruhi musí všechno útrpně snášet, je něco, co si zaslouží pozornost. Nehledě na to množství použitých okvětních lístků růží…


From Here To There 3/4

19. října 2011 v 23:08 | ver.i.nka |  Fictions
Nevím jestli vyluzovat výkřiky nadšení nebo zoufalství. Asi spíše zoufalství...

Autorka: quirke
Pairing: T.O.P./Park Bom (Big Bang/2NE1)
Part 3/4

Dimple couple

17. října 2011 v 23:52 | ver.i.nka |  What´s goin on?


Nemožné se stalo skutečností a já se asi po dlouhé době vracím k WGM. A ne proto, že bych byla ELFka (SuJu jdou stále z větší části mimo mně). A ne proto, že by mě Kang Sora ohromila v "Sunny" (ne, ještě jsem to neviděla). Jenže, když čínská císařovna a její thajský poslíček zamávali WGM šátečkem, tak jsem byla zvědavá, kdo je nahradí. A že producenti potřebovali jo velkou náhradu. Což se jim s obsazením Teukiho určitě povedlo. A i když se ti dva mají stále (po dvou epizodách) podívat jeden druhému do očí a většinu času marně hledají téma k hovoru, tak jsou naprosto adorable. Jak říkám - po dlouhé době couple, na který se asi bude zase pravidelně dívat...

Yeah, pa rusky negavarim...

10. října 2011 v 22:50 | ver.i.nka |  Trashes
Mívám spoustu dobrých nápadů. Pak taky spoustu hodně blbých nápadů. A pak taky spoustu nápadů, které se zpočátku zdají jako dobré, ale ve chvíli, kdy jsou uvedeny v činnost, se do špatných transformují rychlejí, než autoboti v Transformers. Moje studium dvou vysokých škol najednou byl první z nich. Ten se ovšem dá rychle vyřešit. Ten druhý ovšem... Protože jsem aktivistka, a korejštinu jsem v Ostravě nepotkala, a ruština je taky krásný jazyk, a možná i použitelnější v našich zeměpisných délkách, než korejština, jo, dala jsem se na ruštinu. Kdo by ovšem byl řekl, že nás v jazykovce předhodí rodilé mluvčí, která můj rodný jazyk ovládá značně bohémsky. Z druhé strany je to sranda. Ovšem ruština je naprosto nelogický jazyk. Kdo to kde viděl, aby se h četlo jako n. Nebo v? Dobré znamení, že si to už teď nepamatuju... Jsem upřímně zvědavá sama na sebe, jak daleko budu schopná dojít... A jako bonus vám tu předhodím jedno úžasné video od několika úžasných ruských slečen feat. Johny´s a další japonští hoši (mimochodem jsem někde zaslechla, že Yamapi a Ryo zamávali NeWs šátečkem - je to pravda?)

New seasons of old series...

6. října 2011 v 22:37 | ver.i.nka |  Behind My Eyes...
Přichází podzim a s ním jisté americké stanice vypouští na obrazovky menší či větší množství nových i starých seriálů. A aby si někteří mí přátelé nemysleli, že se na seriál/film podívám, jen když tam běhá něco šikmookého, tak mám na oddych (a pro klid v duši) 3 seriály. Obligátní Gossip Girl, trochu méně obligátní Vampire Diaries a hudební Glee. A s příchodem září se mí oblíbení i neoblíbení hrdinové vrátili. Takže, kteří by měli zůstat zamčeni ve střižně, a kteří by se naopak měli přestěhovat do Ostravy natrvalo?