Červenec 2011

Hérry Pótter

21. července 2011 v 23:13 | ver.i.nka |  Behind My Eyes...
Might contain some spoilers...


Game of Thrones

12. července 2011 v 15:35 | ver.i.nka |  Co se jinam nevešlo...
Winter is coming...

Seo In Young - events March - July 2011

9. července 2011 v 23:55 | ver.i.nka |  WGM - CrownJ & Seo InYoung

Seo In Young at Hyundai Launch event

Kožená bundička Burberry Prorsum Spring/Summer 2011 doplněná Balmain páskem a oblíbenými Christian Louboutin podpatky.

Greatest Love (Best Love)

6. července 2011 v 18:31 | ver.i.nka |  Greatest Love (Best Love)
It´s Hong sisters baby - what more is there to say?

Byly doby, kdy pro mě jména sister Hongových byla jednou velkou neznámou. Byť už jsem za sebou nějaká ta dramata měla. Pak jsem si ovšem doplnila vzdělání a teď, když slyším, že holky chystají nové drama, tak jen nakoupím popcorn a čekám, co si pro mě/nás připravily. Tentokrát se vrhly do světa, který jim je nejbližší - světa televizních stanic, seriálů, celebrit a jejich fanoušků.
Už dlouho se mi nestalo, aby mě nějaký seriál chytl hned od prvního dílu. Obvykle mi to ty 3,4 díly trvá, a pokud nezabere do pátého - nechávám ho být. Greatest love si tedy mohlo připsat první úspěch - od prvních chvil jsem byla dosti zaujatá, což mi vydrželo, až do poslední minuty. V tomhle veledílku sester Hongových se totiž spojuje hned několik elementů, díky kterým to není jen obyčejná, průměrná romantická komedie, ale zase posouvá tenhle žánr maličko dál.

Příběh bývá obvykle tím, díky čemu nás seriál chytne. Jsem zastáncem toho, že pokud nemáme kvalitně napsaný příběh, tak ani sebelepší herci toho nemohou moc zachránit. V případě Greatest Love nemá příběh žádnou převratnou zápletku, naopak je to spíše znova, už nastokrát, přepracované téma, jak Popelka svého natvrdlého a arogantního prince potkala a svým šarmem ho okouzlila. Nesmí chybět ani nepřejícná tchýně, pan dokonalý a zákeřná mrcha. Tak proč jsem tak nadšená? A se mnou další asi sto tisícovka lidí? I když to není nejlepší drama sester Hongových, je to rozhodně jejich nejlépe napsané drama - to, jak příběh a jednotlivé události plynou, rozvíjí se postavy a hlavně jejich dialogy. Napsat do scénáře "Mám tě rád - nebudeme pár?", to zvládá každý. Ale podat romantickou scénu tak, aby u toho divákovi nešla husina po těle (a nemyslím tu příjemnou husinu), v procesu to zaobalit do bramborové metafory, to už nezvládá jen tak někdo. Není to, že by Greatest Love nemělo žádné chyby - rozhodně se tady objevuje pár hluchých míst a neuzavřených a ztracených konců. Ty se ale lehce ztratí.

Dalším silným bodem je rozhodně humor. Každá epizoda je vtipnými scénkami, poznámkami, situacemi naložena tak, že se divím, že unesla sama sebe. Stejně tak i přechody z "Hysterického záchvatu smíchu a následného dušení se" na "pozor, začíná to být vážné", byly dobré. Když to pak sjíždělo do melodramatu, tak to už tak oukej nebylo, ale co už. I tak jsem dostala dvojitý nášup toho, co jsem chtěla a trojitý bych stejně asi nezvládla. Taky si troufám říct, že zde bylo propašováno hodně manga/manhwa momentek. Řekla bych, že na to, jak Dokko křičí, ať mu Ae-Jung vrátí jeho trenýrky, ještě dlouho nezapomenu.

Jak už jsem řekla, je to tak trochu další Cinderella story. Jakožto Popelku máme Ae-Jung, která před 10 léty byla velmi nadějnou a oblíbenou členkou dívčí kapely. Kapela se ovšem z ne úplně jasných důvodů rozpadla a veškerá vina padla na hlavu Ae-Jung. Přestože to je pravděpodobně jedna z nejmilejších osob, jakou můžete potkat. Holka je ovšem bojovník, takže se stále dokola a neúspěšně snaží svou pošramocenou pověst napravit a vrátit se zpátky do světel showbusinessu. Místo prince tady máme již skoro živoucí legendu - člověka, který je celou svou kariéru milován davy, vydělává neskutečné peníze, dostává neuvěřitelné nabídky, je to prostě TOP-STAR Dokko Jin. Tedy princ zaobalený do náležité "bad-boy image".
Pod zlou tchýni si zde můžeme představit hned dvě postavy. Jednou z nich může být hlavní manažerka Moon, která má pod svými křídly naše dvě hlavní postavy. Jakožto žena, pro kterou je prioritou udržení svých svěřenců na výsluní, udělá cokoliv, aby je rozeštvala, seštvala, podle toho, jak se jí to zrovna hodí. Ne ovšem kvůli svým vlastním vnitřním emocím. Ale z čistě obchodního hlediska. Což je určitě velký upgrade, proti obvyklým nepřejícným matkám/tchýním. Druhou tchýni tady není nikdo jiný, než celý korejský národ. A tomu už teda říkám zátěž.
Jakožto pan druhý dokonalý, hodný, vždy nastavující náruč je zde představen doktorem orientální medicíny Yoon Pil Joo. Co mě pobavilo, že samy postavy v dramatu nazývaly dvě hlavní milostné linie Pil Joo-line a Dokko-line. A hlavní mrchou je zde bývala členka skupiny, jejíž součástí byla i Ae Jung, Kang Se Ri, která ovšem jako jediná po rozpadu neodpadla do zapomnění či nenávisti, ale naopak se na hvězdném žebříčku vyšplhala hodně vysoko.

Jako obvykle je to jenom základní nástřel postav, protože jako v každém dramatu je i tady jich hrozná spousta. Některé do děje zasáhnou víc, některé míň. Navíc, jak už bývá zvykem u sérií sester Hongových, i zde se objevil jeden z herců, který hrál hlavní roli v jejich posledním hitu My Girlfriend is Gumiho. Lee Seungi v Greatest Love je BEST. CAMEO. EVER. Not gonna lie… Tu scénu jsem si přehrávala asi 4x a pevně věřím tomu, že jsem nebyla jediná.

I seznam herců je více, než působivý. Neobjevovaly se tady moc trendy idol tváře, ale spíše zavedené herecké hvězdy, které za prvé za sebou mají opravdu dlouhou řadu různých rolí (což znamená spousta zkušeností) a za druhé se nebály opravdu ničeho. Třeba i toho, že se zesměšní, udělají si srandu sami ze sebe, a že si z nich potom bude dělat srandu další spousta lidí. A to všechno s neuvěřitelnou lehkostí. Proto tady vzdávám hold Gong Hyo Jin jakožto Ae Jung a Cha Seung Wonovi jakožto Dokkovi. Hlavně jemu. Nejenže ten chlap je totální BAMF a UNF a dhrjksktrh, ale i BAMF herec. Během lusknutí prstu přecházel z nakrknutého do arogantního do výsměšného do uraženého do (doplňte si, co chcete) výrazu. A ani se u toho nezapotil. I když jeho postavu budete asi prvních pár epizod nenávidět (je totiž arogance a AROGANCE), tak si ho nakonec zamilujete.

Ae Jung je zase hrdinka, které budete fandit od začátku. Není totiž moc lidí, kteří by měli takovou smůlu na průsery a byli takovým magnetem na nedorozumění, jako je ona. Ae Jung ovšem nesedí útrpně v koutku a nečeká, až za ní někdo její problémy vyřeší, ale bojuje za sebe sama. Většinou. Takže, když se konečně sesype, tak nemáte chuť praštit ji něčím hodně tvrdým po hlavě, ale naopak nabídnout kapesníček a rameno na vyplakání. Nehledě na to, že máte opravdu chuť brečet s ní.

Navíc Cha Seung Won a Gong Hyo Jin mají naprosto úžasnou vzájemnou chemii. Když to srovnám s Yoon Kye Sangem (Yoon Pil Joo), který hrál toho třetího do kola, tak tam to prostě pro mě nesecvaklo. Doktůrek byl sladký, ale to bylo tak vše.

Greatest Love je příběh, kde se propletou osudy dvou lidí - ženy, které v životě příliš štěstí neměla, ale přesto jde pořád statečně dál. Ženy, která udělá cokoliv, aby ochránila své blízké, i když to znamená, že obrazně pohřbí samu sebe. Muže, který překonal těžkou nemoc a stál hereckou hvězdou. Muže, který nezná slovo ne a je zvyklý brát si to, co chce. Muže, kterého nezajímá, co si o tom ostatní myslí.

Greatest Love nemá nejoriginálnější příběh - je to tak dobré kvůli způsobu, jakým je podaný. Místy je to naprostý crack (většinu času), místy drama. Plný nejrůznějších metafor. Občas alespoň vzdáleně ukazuje, jak může krutý svět korejských celebrit (šílení fanoušci apod.). Nebere si vcelku s ničím moc velké servítky. A třešničkou na dortu jsou vynikající herecké výkony. Pro mě osobně je Greatest Love jednou z událostí tohoto léta a drama, které by nemělo nikomu uniknout.