Březen 2011

Seo In Young launches "Nina Ricci"

27. března 2011 v 21:43 | ver.i.nka |  WGM - CrownJ & Seo InYoung
O tom, že Seo In Young spojila síly s módní značkou Nina Ricci pro kterou měla vytvořit kolekci kabelek, už tady nějaké to slovo padlo. A nyní je konečně kolekce venku a já jen slintám. Zvláště ten skoro batůžek. (Jinak In Youngie zase vyběhla do ulic do svých oblíbených YSL botiček)


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The woman who still wants to marry (Still, marry me)

19. března 2011 v 12:46 | ver.i.nka |  The woman who still wants to marry

Život má pár nepříjemných vlastností. Jedna z nich je, že stárneme. Všichni. Pokud se teda nepotkáte s Damonen Salvatorem, který z vás z čiré nudy udělá svou upíří sexuální hračku. Bohužel takové věci se nestávají příliš často, takže se musíme smířit s během času. Stárneme, objevují se nám vrásky, mění postava, vkus, životní styl, naše cíle a sny, získáváme zkušenosti - dobré a zlé. A zamilováváme se. A rozcházíme se. Stavíme si svoje létající zámky o budoucím životě. Každý z těch zámků je svým způsobem jedinečný. Je ale důležité mít někoho, s kým bychom ty představy mohly rozebírat. Nejlépe nad láhví vína. A nejen ty představy, ale všechny naše životní vzestupy a pády. Protože, když na to přijde, tak přátelé jsou to nejcennější, co máme.

Lee Shin Young, Jung Da Jung a Kim Boo Ki jsou tři ženy, o kterých by někteří řekli, že už mají svá nejlepší léta za sebou. Vždyť už mají přes 30. A stále nejsou vdané. Shin Young, kterou její bývalý přítel opustil, když si před svatebními zvony vybrala stáž v zahraničí. Da Jung, která je úspěšná překladatelka, ale zcela neúspěšná lovkyně mužů. A Kim Boo Ki, která než, aby se nechala uvázat do chomoutu, se raději věnuje práci. Existuje přísloví, že vrána k vráně sedá. V tom případě se tyhle tři dámy hledaly, až se našly. Všechny tři po třicítce, všechny tři svobodné (z různých důvodů, byť kariéra vede), ovšem každá toužící po jiné budoucnosti.

Proč se pořád omílá ta třicítka? Říká se, že je to zlomový věk v životě ženy. A jak se zdá, nebo alespoň to tak drama předestírá, tak být v Koreji po třicítce svobodná, navíc kvůli tomu, že jsme dali přednost kariéře, je tak trochu trestné. Protože co s vámi? Všichni ucházející muži jsou už buď zadaní, nebo si naopak berou ženy, které mají o 10 let míň. Je třeba mít vhodný módní doplněk na pracovní večeře. Jediné, co takovýmto drahým dámám zbývá je buď brutálně slevit ze svých nároků a modlit se v zázrak nebo se stát starou pannou chovající kočky. A to je jeden ze stereotypů, proti kterým naše dámy bojují. Po svém. Da jung stále zoufale, ale opravdu zoufale, hledá muže, kterému by mohla říct své ano. Shin Young se rozhodla tak trochu rezignovat na svatbu, zato ji osud přihrál do ruky muže, hocha o 10 let mladšího, než ona. A Boo Ki? To je kapitola sama pro sebe. Ta si hlavně užívá svobodný život.

The woman who still wants to marry, popřípadě Still, Marry me, je tedy drama o třech ženách, které se potýkají nejen s problémy milostnými, ale i pracovními. Vlastně životními. Co je naprosto úchvatné, že osoba podstatně mladší 30ti let, tedy já, se v nich najde. V některých problémech, které řeší, jak je řeší, o čem si povídají, čím procházejí. Je to všechno tak ze života, až skoro bolí. A je jedno, jestli máte třicet nebo dvacet.

Stejně tak to není drama o romantice a vztazích. Nebo vlastně je. Ale to, co bere největší spotlight a je alfou omegou všeho, je právě přátelství našich tří hrdinek. Ne to, jak se jedna zoufale snaží ulovit manžela, ale to, jak ji druhá neúnavně seznamuje s vhodnými kandidáty. Ne to, jak si jedna rve nerozhodností vlasy, zda se opravdu zaplést s tím o 10 let mladším rozkošným hošánkem, ale to jak ji ostatní podporují, aby udělala to, co chce. A takovýmto situacemi je Still, marry me protkáno. A když na to člověk tak kouká, tak ho to přinutí přemýšlet, kdy že to naposled řekl těm dvěma, třema svým nejbližším, že je má rád.
I herecká obsada se tady sešla více, než výborná. Možná to bylo i tím, že herečky už byly v daném inkriminovaném věku, že jim role tak sedly. Park Jin Hee se objevila v roli reportérky Shin Young, která je možná tak trošičku hlavnější postava, než ostatní dvě. Lidi, tak cool hrdinku jsem dlouho neviděla. Budete ji zbožňovat za její oddanost práci a přátelům, reálný pohled na svět, za to, jak si bere to, co chce, prostě za všechno. Da Jung byla sice občas hysterická, ale kdo by to Uhm Ji Won vyčítal, když to bylo naprosto v rámci charakteru. A ony ty její hysterické záchvaty byly vlastně docela sympatické. Wang Bi Tu jakožto ůber-macho-ženu budete zbožňovat. Byla to vždycky ona, kdo do toho všeho zmatku vnesla trochu chladné logiky, zapila to vínem a pak na svých 10ti centimetrových podpatcích odešla středem.

Co se týče mužského obsazení, tak nejvíce po obrazovce pobíhají tři mužští - Ha Min Jae, Yong Sang Woo a Na Ban Suk. Ha Min Jae pobíhal po obrazovce za prvé jako nejmladší člen, za druhé jako rozevlátý rocker, za třetí jako milostný objekt zájmu Shin Young a za čtvrté jako kníkací objekt. Přece jenom Kim Buma (ano ten Kim Bum z Boys Before Flowers), aby tam měli nějaký mladý, svěží, sexy… element. A pak tam taky pár epizod pobíhá s rozkošnými stříbrnými vlasy. Nicméně mu budete fandit. Alespoň já jsem mu fandila. A skoro, až do konce opravdu netušíme, s kým skončí.

Pak tu máme Yong Sang Waa, což byl ex Shin Young, který se vždycky musel přimotat tam, kde neměl. Takový trochu nemastný, neslaný. A pak naprosto fenomenální Na Ban Suk, kterého si zahrál Choi Chul Ho. Trochu potrefený, životem občas nedotčený, občas se zakoktávající, strašně snadno se pro něco nadchnoucí se, doktůrek.
The woman who still wants to marry je podle mého hrozně podceňované drama, stejně jako bylo třeba Prosecutor Princess. Ratingů moc vysokých nedosáhlo, ale když čtete k němu na netu nějaké komentáře, tak je chváleno málem do nebes. A já se k té chvále přidávám. Protože těch 16 dílů byla neskutečná jízda. Byť, což mě trochu překvapilo, byly poslední dva nejslabší a nejpomalejší. Tohle je jedno z těch dramat, ke kterým nemám žádné výtky. Výborný děj, který nemá slepé místa, má logické souvislosti (někdy opravdu úsměvné), občas sice trošku předvídatelné, ale které korejské drama není? Děj, který se netočí pořád kolem jednoho, ale zároveň točí. Herci, kteří se naprosto sžili se svými postavy. I vcelku povedený soundtrack.

Dle mého je Still, marry me/The woman who still wants to marry jasná volba. Je to naprosto úžasný příběh o přátelství tří žen, ve kterém se každý najdeme, zabalený do více, než líbivého obalu. A bacha, je to velice návykové.


Dream High

5. března 2011 v 14:24 | ver.i.nka |  Dream High
Když se poprvé vynořily zvěsti o tom, že se bude točit nové drama plné idol-hvězd a hvězdiček, spousta lidí (mezi nimi i já) si jen útrpně povzdechlo, ale vědělo, že ze zvědavosti na to kouknou. Nicméně, ne nadarmo se říká, že to, od čeho nic nečekáme, nás nemůže zklamat, ale jen příjemně překvapit. A z Dream High se stalo překvapení velikosti Číny.

Kirin Art High School je prominentní škola. Tak prominentní, že na ní samotný Kim Hyung Joon studoval a pak se slávy a obdivu fanoušků dočkal. Nahrávací společnosti se můžou přetrhnout o to, kdo upíše top-studenty této školy, aby je pak k platinovým prodejům dovedli. Kirin je takový továrna na popové hvězdičky. A co si budeme povídat - právě ty teď vládnou korejské scéně. Ne, nestěžuju si. Jenže když je něco prominentní tak není jen problém se tam dostat, ale i udržet se tam. Takže pokud jste dost talentovaní, projdete přes přijímací řízení, pokud posléze máte dost štěstí/jste dostatečné svině/máte hezký xichtík, neskončí vás velký sen v prachu, ale stanete se hvězdou. Kirin je totiž nejen školou splněných snů, ale i ztracených nadějí.

Základ pro rozehrání děje máme. Dále potřebujeme postavy. Hlavní. Těmi se stalo 6 studentů, jejichž osudy v průběhu jejich studia sledujeme. Od přijetí, po první úspěchy/neúspěchy, rodinné trable, lásku atd. Nutno dodat, že směs charakterů, kterou tady potkáme, je zajímavá. I postavy samostné. Některé sice dříve, jiné až později.
Hye Mi - ledová princeznička, která je přesvědčena, že ve zpěvu nemá konkurence, která je nakonec dohnána tvrdou realitou zbankrotovaného otce.

Baek Hee, která byla vždy, až ta druhá za Hye Mi - její stín a která je nyní ochotna udělat cokoliv, aby ona byla ta první.

Sam Dong - naivní kluk z vesnice, který vypadá, že neumí do pěti napočítat, notu zazpívat, pohyb řádně udělat, ale který je skrytým pokladem.

Jin Gook - lehký potížista s ne úplně košér minulostí, ale posléze si jdoucí za svým.

Jason - arogantní americký frajírek, ale sladký, až to skoro pěkné nebylo.

Pil Sook - hlasem od Boha nadaná, ale parchant byl pro jednou spravedlivý, takže tělem, hm, s nadváhou, rovněž nadaná.

Dramatické že? Však ono to je.
Postav je v Dream High spousta. Není třeba se zmiňovat o všech. Nehledě na to, že jednotlivé postavy/osudy charakterů jsou podstatně složitější. Drama totiž neprobíhá v několika měsících, ale v několika letech - třech tuším. Což je spoustu času na vývoj. A oni se opravdu, ale opravdu vyvíjí, mění, stárnou, dospívají a uvěřitelně. Kník číslo 1.

Dream High má klasických 16 epizod. Upřímně, do zhruba 5 epizody jsem jela na principu fast forward, abych byla alespoň zhruba v obraze. Já chápu, že každé drama potřebuje nějaký čas, než se děj představí a posléze usadí, ale tady tomu něco chybělo. (Zatím nemluvím o hraní). Bylo z toho cítit, že by to mohlo být NĚCO, něco úžasného, ale byl to jen pocit. Nebylo to dotažené. Ale zhruba od šesté epizody začalo Dream High nabírat takové obrátky, že jsem se občas musela přidržet židle. A měla jsem novou závislost. Scénárista od té doby asi velice dobře spal nebo na něčem jel nebo já nevím. Je mi to fuk. Bylo to výborné - posun děje, jak třeba dokázali udržet fanservis na limitu, ale stejně fanoušek vždy odcházel spokojený. Jak se v rámci možností drží reality - věci, kterými si postavy prochází (neříkám, že všechno, ale pár zásahů se tam najde). Ale hlavně, jak je to celé předvídatelné (až na to, kdo je K), tušíte, co se stane, ale prostě je to podané takovým osvěžujícím způsobem, že to nevadí. Že je to skoro nové. Kníík dva. 

Obsazení bylo největší výhrou a zároveň největší slabinou Dream High. Výhrou v případě obsazení Sam Donga nebo Kyung Jin. Prohrou v případě obsazení Hye Mi či Jin Gooka. Začnem od toho horšího.

V roli Hye Mi se ukázala nejmladší členka skupiny miss-A, Suzy. Ona byla z těch hlavních postav tou skoro nejhlavnější. A byla to její první role. A není to rozená herečka. A ze startu to bylo skoro děsivé se na ni dívat. Jednak kvůli samotné postavě, jednak kvůli jejímu hraní. Ale s postupem času se zlepšilo a jeden si zvykl na ten její prázdný výraz a ten prázdný výraz vlastně k té postavě tak trochu patřil. No prostě, dalo se to zvládnout. Byť některé emocionálnější scény očividně nezvládala, chybělo tam to něco, co vás přinutí slzet spolu s postavou, ale byla to její první role. Jakožto Jin Gook se nám představil Taecyeon z 2PM. Byl o poznání lepší, než Suzy, přece jen to nebyla jeho první role. Nehledě na to, že když se Taec začne pohihňavát, dostávám Pavlovův reflex v podobě hihňání. Stejně jako u Suzy, byl problém ve vypjatých scénách. Tihle lidi by neměli trpět a brečet, člověk jim to nevěří.
Lee Yoon Ji, která se ukázala v roli Kyung Ji, je tak trochu podceňovaná herečka. Ne příliš známá. Což je rozhodně škoda. Někteří jste ji možná zaregistrovali v Goongu nebo v Heading to the Ground, anebo ještě lépe ve We Got Married, kde se objevila po boku Kangina ze Super Junior. Nicméně, doufám, že po tomhle dostane víc a víc rolí a víc a víc uznání. Byla fantastická. Když měla být krutá a jízlivá, tak byla krutá a jízlivá. Jestli i já mám tak pichlavé oči, když se do někoho navážím, tak je mi zpětně všech těch osob líto. Ale jak pak postupně začala měknout, tak byla rozkošnější a rozkošnější a prostě ji nešlo nezbožňovat.
A pak přichází asi největší zázrak celého Dream High - Sam Dong v podání Kim Soo Hyuna. Co se týče naší hlavní šestky, tak on jediný není členem žádné idol-skupiny, on vlastně žádný idol není, ale je to jenom herec. Ehm, HEREC. Jakkoliv víc ho rozebírat nechci, protože každé další slovo navíc je spoiler k ději a věřte mi, čím míň víte, tím lepší to je. Ale on prostě - brečel, brečela jsem s ním, smál se, smála jsem s ním, trpěl, trpěla jsem s ním. Zkrátím to - KNÍÍÍÍK. A pak abych nezapomněla - ta bromance s Jin Gookem. Hádky, kdo má na sobě čí trenky, byly přinejmenším zábavné.

Abychom dojeli zbývající tři členy hvězdné šestky - Baek Hee, kterou ztvárnila členka skupiny T-ara Eun Jung. I ta má za sebou už nějakou tu roli a musím říct, že to byla jedna z mých nejoblíbenějších postav. Protože ona, spolu se Sam Dongem, prošla největšími změnami. A klobouk dolů, holka to ustála. Dále tu máme Pil Sook v podání IU. Tu slečnu nejde nenávidět (ani Pil Sook, ani IU). A pak je tady Jason. Můj ultimátní bias z 2PM (Jay už není člen, proto ho nepočítám) - chipmunk alias Wooyoung. Zajímalo by mně, nakolik byl u toho všeho sám sebou a nakolik to hrál. Co bylo nicméně největším plusem IU a Woo byla jejich milostná linie v příběhu. Ti dva spolu… KNÍÍÍK.

Všeobecně milostné trojúhelníky byly skoro dovedené k dokonalosti. V jednu chvíli fandíte jednomu, za 5 vteřinu dalšímu a za dalších 10 minut byste hrdinku zakopali do země a nechali spolu chlapce odplout vstříc zapadajícímu Slunci a větrem v zádech. Ehm. Kník.
Popojedem. Vzhledem k tomu, že Dream High se jenom hemží zpěváky a zpěvačkami, je jasné, že většinu soundtracku mají pod palcem právě oni (a kdo nehrál, tak byl z JYPE). Asi dva nejvýraznější songy jsou "Dream High" (společná kolaborace), která zní v každém díle minimálně dvakrát, a u které si posléze nebudete jisti, jestli jí milujete nebo nenávidíte. Ne, tak hrozné jako Almost Paradise to nebylo. Ale nemělo to k tomu daleko. Druhá výrazná věcička je "Someday" od IU. A ta je úchvatná a mám ji v iphonu na repete (spolu s That woman od Baek Jin Young k Secret Garden). Kníík. Celkově je soundtrack vedený v popových melodiích - ty neurazí, ale zase se nezapíšou nijak výrazně do paměti.

Co dál říct? Dream High bylo rozhodně víc, než příjemné překvapení. Bylo to velice solidní idol-drama, které dokázalo udržet zajímavý děj. Je určitě fajn, že se drama nedočkalo rozšíření kvůli nabitých programů herců. Protože takhle byla finální epizoda ukončena naprosto perfektně. Dozvíme se, kdo je K, a jak to s nimi všemi dopadlo. A když se s hlavními hrdiny setkáváme po, ehm, nepamatuju si kolika, letech, jsou stále přáteli, přestože se každý vydal svou cestou. Každý z nich je úspěšný, každý tam, kde chtěl úspěšný. A hlavně - jejich budoucnost není nalinkována, je lehce otevřena, ale tak správně.

A pak samozřejmě nelze zapomenout na Jin Mana. O tom nejde psát, ten se musí zažít. Vidět. To, jak byl přesvědčený o dokonalosti svého zpěvu a tance. To, jak se snažil pojmenovat novou skupinu naší hlavní šestky a pohyby, které k tomu předváděl. Učící techniky v Robo-cop vydání. To, jak dokázal sám sebe zparodovat a ještě reklamu na Wonder Girls udělat. A další a další. JYP - klaním se ti. Kdykoliv se on objevil na scéně, já šla smíchy pod scénu.

Dream High rozhodně nedostane žádnou cenu za herecké výkony, až na Sam Donga. Jak už jsem řekla, hraní je jeho největší slabinou. Protože kdyby Suzy a Taec byli lepšími herci, drama samotné by bylo podstatně lepší. Ale někde v polovině si člověk uvědomí, že mu to až tak moc nevadí a jen chcete vědět, co bylo dál.

Není to umělecký skvost, ale je to rozhodně příjemná záležitost. Od asi 6 epizody výše podstatně závislacká a já jsem ráda, že jsem tomu dala šanci.

They say that in this world there are two kinds of happiness. One kind of happiness you only know after the moment has passed, and the other is a happiness you feel in the moment. That happiness you feel in the moment is so precious that they say that the memories of this kind of happiness can last and shine your whole lifetime.

Seo In Young ve Francii pro Ninu Ricci

1. března 2011 v 17:22 | ver.i.nka |  WGM - CrownJ & Seo InYoung
Že je In Young korejská It Girl, fashionista, shoesholička, už dávno víme. A taky, že je zpěvačka. A teď se z ní stává i módní návrhařka. Je trochu překvapivé, že nepůjde o kolekci bot, ale o kolekci kabelek pro Ninu Ricci. Nicméně In Young si snad stále užívá svůj pracovní výlet v Paříži a my se můžeme jen těšit, co vyjde z pod jejích rukou.