Boardwalk Empire

21. února 2011 v 22:35 | ver.i.nka |  Co se jinam nevešlo...
20. a 30. léta v Americe. Prudký rozvoj. Prohibice. Empír. Hýření. Boj o přežití. Rození se velkých mafianských bossů. A to všechno spojeno v Atlantic City, New Yersey, točící se kolem prstu Enocha "Nucky" Thompsona a natočené pod mistrovskou taktovkou HBO, která si pozvala génie jako Martina Scorsesee nebo Terence Wintera. To všechno a mnohem je Boardwalk Empire ameb Impérium: Mafie v Atlantis City.


Empire
Je všeobecně známo, že pokud se HBO rozhodně vypustit seriál z vlastní produkce, tak je obvykle velice dobrý nápad ho zaregistrovat, a pokud možno i sledovat. HBO totiž neřeší slovo výdaje. Nebo mi to tak alespoň někdy přijde. Jen vzpomeňme na Bratrstvo neohrožených. A to opravdu normálně nejsem fanoušek válečných filmů/seriálů. Pokud se totiž HBO rozhodne něco natočit je jasné, že investuje nemalé množství prostředků do kulis. A ty jsou důležité. Kurevsky důležité - omluvte můj slovník, ale pokud se jedná o dobový seriál, tak že postavy pobíhají nejen v dobovém oblečení, ale i žijí v dobovém městě, mají dobové zbraně, dobové jídlo, dobové snad i šváby, posouvá seriál o ligu výš. Někdy i o dvě.

Impérium se točí kolem historické postavy frajera, který nejenže byl hlavou města a rádoby spořádaný občan, ale zároveň i šéf hlavního podsvětí, snad majitel bordelu a s dovozem alkoholu měl taky nějaké to dočinění. Seriál nám ukazuje nejen jeho život, manipulování s ostatními a řízení se zásadou - Účel (velká bouchačka v ruce mladšího bratra šerifa) světí prostředky (zaplacení dodávky/odstranění svědka).

Zabírá zároveň i život lidí kolem velkého šéfa - jeho poskoků, spolupracovníků, objevují se tu velká jména jako Al Pacino, předtím, než to byl velký Al Pacino, ale i kolem normálních lidí.
Další věc, která vynáší Impérium tak vysoko, je právě postava Nuckyho v podání Steve Buscemiho. Já osobně ho zatím spíš viděla v rolích lehkých podivínů, až někdy ztroskotanců. Steve, kde ses celou dobu schovával?! Z toho chlapa, dobře, z jeho postavy stříká charisma asi tak na kilometr a je neskutečná radost ho sledovat. Každý jeho pohyb. Každé slovo. Je až překvapující, jak výborně dokázal ztvárnit někoho takového. A taky dostal za svou roli Zlatý Glób.


Steve ovšem není jediný, koho se dá sledovat se zatajeným dechem. Většina postav se vyvíjí a vy jim propadáte, díl po dílu, víc a víc. Aigoo, začínám být poetická. Což je znakem toho, že bych měla sklapnout a taktně se odplížit do koutku. Ale přesto vám mí drazí ještě řeknu, že si neváhám prohlásit Impérium: Mafie v Atlantis City (Boardwalk Imperium) za jednu ze seriálových událostí roků loňského i letošního. Moment, letošního možná ne - uvidíme, jaká bude Hra o trůny opět z produkce HBO.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama