Listopad 2010

Prosecutor Princess

27. listopadu 2010 v 23:48 | ver.i.nka |  Prosecutor Princess
PP
Já vím, že nesmím. Dobře, já vím, že bych to neměla dělat. Prostě ne. Že to pak špatně končí. Teda nekončí. Ale mohlo. Třeba. Jednou. Já se opravdu nemůžu dívat na seriály/doramy, které jsou kompletní. Protože mně nedej bože chytnou a já jsem pak schopna se na ně podívat na jeden zátah. A totálně zasklít všechno ostatní. Což je občas maličko problém… Ale konec mému pištění a pojďme se společně podívat na korejské drama Prosecutor Princess.

Co je to vlastně zač? V první fázi je to pastva pro oči. V druhé fázi je to korejská Pravá blondýna nahnědo. V třetí fázi je to super záležitost.

Ma Hye Ri je na první pohled trošku tupá, v bohaté rodině vyrůstající, jen o obsah své skříně se starající rozmazlená dceruška. Ona taková bude i na ten druhý, ale zase tak úplně ji křivdit nemůžeme. Holčina ať se snaží působit světácky, jak chce, tak je stejně naivní. A tupá není. Jen na svět má maličko jiný pohled, než většina ostatních. A paměť má přímo neuvěřitelnou. A protože tatínek chce, aby z jeho malé holčičky něco bylo, kromě toho, že se stane něčí manželkou a bude mu dělat těžce placené křoví, tak byla Hye Ri donucena vystudovat právnickou školu. A posléze se stát státní zástupkyní.

PP 2
Není tak úplně neschopná. Naopak, mohla by se stát výbornou žalobkyní, ji ale více zajímají nové kolekce módních návrhářů a její pravidelné okrasné kůry. Takže se není čemu divit, že v práci má průser za průserem a kolegové z ní mají fackovacího panáka. A bude jenom na Hye Ri, zda se s tím dokáže poprat se ctí a být někým na koho by sama mohla být hrdá.

Dobře, nebylo to jenom na Hye Ri. Protože ve dvou se to vždycky lépe táhne, tak má i naše princezna svého příslovečného rytíře na bílém koni. Svého pomocníka, který se zdá je pro ni ochotný udělat cokoliv. Jenže všichni dobře víme, že první dojem bývá obvykle špatný. A nikdo nedělá nic zadarmo. Tak to prostě nefunguje. Hye Ri je bohužel opravdu lehce naivní a myslí, že pro její krásné oči by Seo In Woo opravdu přinutil Zemi točit se naopak. A Seo In Woo? Ten ji v tom rád nechá, když mu to tak krásně hraje do karet.

PP3
Tak začneme pěkně od první fáze. Pastva pro oči. Proč? Když vynechám ty mužné korejské herce (tentokrát bez nadsázky) a Park Shi Hoa, který mě postupně zaujímal víc a víc, tak hlavní pastvou pro oči je tady oblečení a boty. Prosecutor princess je opravdu malým rájem pro každou, která má byť i menší úchylku na oblečení. Hye Ri tu pobíhá v naprosto krásných věcech od Valentina, Diane von Furstenberg nebo Isabel Marant. O botách ani nemluvě. Vrchol byly lehce futuristické podpatky od Diega Dolciniho a pak TY BOTY. Pár bot, které byly i významnou součástí příběhu. Kvůli kterému spousta věcí začalo.
Byly to ty boty, od Jimmyho - Quinze.

Oukej. Chápu. Tohle nebere každého. Takže byste asi chtěli další, proč tomu věnovat svůj drahocenný čas. Druhá fáze byla Pravá blondýna po korejsku nahnědo. To jsem asi malinko přehnala. Prestože Hye Ri má ráda pastelové barvy (s růžovou to nijak nepřehání), hlas má někdy taky trochu přepísklý a dělají holky ve stejné branži, tak tady veškerá podobnost končí. U postavy Hye Ri totiž můžeme vidět krásný vývoj. Všechno je pozvolné, uvěřitelné a pochopitelné.

PP4
Podstatná věc, co mě na tomhle dramatu uchvátila. Tady se věci dějí, protože mají smysl. Každá událost, která se stane, má nějaký důvod. Není tam jen pro zacákání času. Nebo pro to, aby divákům producenti ještě více zamotali hlavy. A pak nic nevysvětlili. Všechno má účel, důvod, poslání atd. Doplňte si, co chcete. A to spoustě romantických komedií chybí. Je sice pravda, že se všechno nedozvíme hned, první půlku série čumíte trochu, jak puci, co se to děje. Proč na vás pořád skáčou nové postavy. Proč se nabaluje víc a víc tajemství. Všechno se pak ale začne propojovat, vysvětlovat, takže to ani zase tak moc nevadí.

PP5
Z druhé strany je taky pravda, že Prosecutor Princess asi nezaujme, jednak každého, a jednak určitě ne hned po prvním dílů. Naopak asi tak do 6. dílů je to klišoidní, předvídatelné, typické, stereotypní. Pak ale dostane úžasný spád. PP si vás tedy postupně omotává kolem prstu, vtahuje vás do děje, až nakonec zjistíte, že jste naprosto závislí a chcete další dávku. Má klasických 16 dílů a kupodivu netrpí klasickým syndromem korejských dramat - dva díly uberte a bude to dělo. Autorům se nějakým zázrakem povedlo udržet svižnost příběhu celou dobu.

Dalším dobrým důvodem, proč to zapnout jsou dvě hlavní postavy. Ma Hye Ri a Seo In Woo. Jejich interakce jsou naprosto kouzelné a chemie mezi herci funguje přímo neskutečně. Zvláště, když se mezi sebou štěkali, naváželi se do sebe, ryli apod. Aneb když jsou kvalitně napsané dialogy. Já vím, že takhle jsem se naposled rozplývala u My Girlfriend is Gumiho, ale řekla bych, že Kim So Yeon a Park Shi Hoo je ještě překonali. A ne, že bych chtěla nějak opomínat i role ostatní. Většina postav je naprosto sympatických, reálných a budete je zbožňovat.

PP6
Kupodivu jsem neviděla ani moc velký problém v hudbě. Byť se celou sérií prolínají hlavně tři melodie a ke konci, už na ně začnete být trochu alergičtí, protože to je furt dokola to samé, tak se dají přežít. Vyjímkou je Goodbye My Princess od Monday Kidz. Ona je to písnička nádherná, ale u poslední epizody byly chvíle, kdy si ji mohly tvůrci opravdu odpustit.
Vlastně těch chvil bylo víc. Jen už jsem si potom místy rvala zoufale vlasy. Trochu mi to připomnělo neslavné Almoooost Paradiiiise ~

Fáze třetí byla super záležitost. To jsme myslím teď probrali. Dobře napsané charaktery, uvěřitelné charaktery, dobře zahrané charaktery. Zajímavý příběh. Příběh, který se vcelku nikde neseká. A příběh, který dává smysl. Zcela. Výborní herci. Herci, kteří si sedli. Mám takový pocit, že jim některým ty role byly napsány na míru. Příjemný soundtrack. Neskutečné množství překrásného oblečení.
A BOT! Taky dobrá dávka humoru - interakce In Wa a Hye Ri jsou opravdu zárukou zasmání se. Dávka humoru doplněná klasickou melodramatičností, která nesmí chybět snad v žádném korejském dramatu. Ale ve velice rozumné míře. Takže i přes pomalejší rozjezd, občasné na-přes-držku-se-chování-hlavní hrdinky, přílišné používání Goodbye My princess není vcelku moc, co vytknout. GO FOR IT! :)

A mimochodem, tak hot hot kiss jsem v korejském dramatu, už dlouho neviděla. Pokud vůbec někdy... A hned dvakrát


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
imagebam.com

Epic Asian Drama Parody

27. listopadu 2010 v 1:05 | ver.i.nka |  Youtube výběr

Vskutku epická parodie :D A ukradla jsem ji zde :)It's not you, it's the weekly singles chart

17. listopadu 2010 v 22:45 | ver.i.nka |  Fanfictions
Dooseob
No, I haven´t gone crazy... Jen jsem v rámci předávkování se antibiotiky brouzdala po různých fanfiction livejournalech, co jich ve sledování mám. Poslední dobou na to opravdu nebyl čas. Takže bylo, co dohánět. Ale tenhle one-shot je naprosto rozkošný. A bylo by zahodno trochu zvýšit zde aktivitu. Tak proč ne jednéím krátkým překladem :)

Autorka: Naninande
Pairing: Doojoon/Yoseob (Beast)
Rating: PG-13

Vampires suck...

14. listopadu 2010 v 23:17 | ver.i.nka |  Co se jinam nevešlo...
VS
Milovníci Twilight ságy se pokřižujte a rychle opusťte tyhle stránky. Na netu již delší dobu koluje parodie na ténhle fenomén, která se nezastavila skoro před ničím. Alespoň co se týče prvních dvou dílů. Abychom jednu věc uvedli na pravou míru - knížky mám ráda. Až na tu čtvrtou. Ta je děsivá. Filmy nemůžu ani cítit. Jednička ještě ujde, dvojku jsem přežila jen díky polonahému Jacobovi, trojku jsem naštěstí neviděla. A Vampires suck se naváží právě do filmů. Místy to není vtipný humor, ale místy člověk brečí smíchy. A zdejší Edward mi nevadí. A ještě jedna věc na kterou bych nerada zapomněla - kopu za team Jacob.

HIGLIGHTS (spoilers)