Říjen 2010

My Girlfriend is Gumiho

25. října 2010 v 22:01 | ver.i.nka |  My Girlfriend is Gumiho
MGIG
Láska je vždycky komplikovaná. A je jedno jestli jste zlehka nudní hetero nebo patříte do skupiny, která nutí fanynky (fem)slashe nadšeně kníkat. A pak si představte, že vaší přítelkyní/přítelem (nehodící se škrtněte) je legendární mytická potvora - devítiocasá liška. Ta kromě toho, že má spoustu nepříjemných vlastností (slyší všechno, má extra sílu, co se týče rychlosti a obratnosti, tak strčí Edwarda do kapsy), se taky živí lidskými játry. Údajně.

Cha Dae Woong má opravdu ambiciózní sen - stát filmovou action star. Co si budem povídat - obličej na to má, herecké schopnosti viděny nebyly, a hvězdné manýry zvládá perfektně už teď.
Chae Dae Woong je totiž neskutečně rozmazlený, sebestředný, po neustále pozornosti toužící jedinec. A tím ten výčet nekončí - doplňte si všechny typické vlastnosti postavy asijských dramat, která byla vychována zámožným dědečkem a tetičkou. Slovo ne, nedostaneš, nekoupíš, to neznáme. Takže Chae Dae Woong si studuje na filmové škole, má svůj hlouček obdivovatelů (naditá peněženka byla vždy jejich příslibem) a sám je bezhlavě zamilovaný do Eun Hye In. Což je samozřejmě o něco starší egocentrická mrcha. Krásná, s vytříbeným stylem a nechávajíc Dae Wooga skákat, jak ona píská.

MGIG4
Jenže i Dae Woongovi jednou jeho štěstí došlo a ocitl se v opravdu blbou chvíli na blbém místě. A tak jakože náhodou, omylem propustil z vězení nějakých 500 let starou, znuděnou a po normálním lidském životě toužící, devítiocasou lišku. Která se rozhodla, že Dae Woong bude ten, kdo ji do toho života uvede. A stane se i jejím milým vlastně - nazvala bych to osvoboditelským komplexem. A ne, že by za Dae Woongem běhala lištička na provázku. Gumiho v lidském světě nabírá podobu ženy, překrásné ženy. Což jim posléze přineslo taky nemálo potíží.

Jak tedy může dopadnout soužití mýtu, který se ze všeho nejvíc chce stát lidskou bytostí a posléze svůj lidský život strávit s Dae Wongem, a který postrádá jakékoli sociální návyky. A člověka, který se za celých svých dvacet a něco let byl zvyklý starat jenom o sebe a nic jiného?

MGIG3
Jak jsem k My Girlfriend is Gumiho došla? Kupodivu to tentokrát nebylo žádné jméno na seznamu herců. Všichni hlavní herci byli pro mě naprosto neposkvrnění jakoukoli jinou rolí. Takže za prvé jsem potřebovala nějakou oddychovku. A kombinace žánrů romance - fantasy
- comedy mi přišla jako dobrá. Bylo to nové. Nehrozilo tedy, že nad tím strávím dva dny, kdyby mě to náhodou chytlo, ale budu muset čekat na další díly. A pak to byly ony - sestry Hongovy, které stojí za scénářem. Ano, už i já vím, co jsou zač. Jo, You´re Beautiful je na mém osobním žebříčku pořád vysoko.

My Girlfriend is Gumiho má klasických 16 dílů. Kdyby to mělo o dva díly míň - nezlobila bych se. Zase se nám to konci trošičku zbytečně natahovalo, ale ne zase tolik, abych to nebyla schopna přejít a odpustit. A to z jednoho prostého důvodu. Už dlouho jsem neviděla, aby dvě hlavní postavy měly mezi sebou tak úžasnou dynamiku, chemii, souhru - prostě magii.

MGIG5
V roli Chae Dae Woonga se objevil "Emperor" Lee Seung Ki. S ním jsem zatím měla tu čest jen v talk-show Strong Heart, kde je jako host úžasný. Ale zpět k MGIG. On je dokonce i výborný herec. A navíc mu role byla napsaná na tělo. Alespoň mi to tak přišlo. Dokonale se svou postavou splynul a její vývoj od sebestředného hajzlíka po kluka, který je ochotný obětovat všechno, zvládl mrknutím oka. Hlavní ženskou hrdinku si zahrála Shin Min Ah. Ta kromě toho, že je opravdu překrásná, dokázala, že není jen hezká tvářička na obrazovce. Její úžas, když viděla kabelku, auto, cokoliv ze světa 21. století, byl snad skoro opravdu nehraný. Až si skoro nejsem jistá, jestli se opravdu pod jejím jménem neskrývá legendární Gumiho.

Kromě toho, že oni dva jsou sami o sobě velmi kvalitní herci, kterým navíc jejich role sedly, si sedli i oni dva navzájem. Žádné "awkard feelings", jen čistá přirozenost. Byl to prostě herecký koncert. Pak jim ještě zdatně sekundoval No Min Woo, jakožto postava veskrze tajemná, nesmrtelná a u které jeden flashback uvidíme snad 15x. Nicméně je to postava důležitá, jak pro děj samotný, tak pro vztah Dae Woonga a Mi Ho. A nejhorší je, že nemůžu ani říct, že je to hlavní bad guy. Protože všechno, co dělal, dělal s tím nejlepším úmyslem.

MGIG2
Význačných postav se samozřejmě v dramatu mihne víc. Jako hlavní komický prvek bych brala režiséra Ban Doo Honga, kde už jen jeho vzhled vás nutí se usmívat. A o některých projevech chování raději ani nemluvě. Nesmí chybět ani hlavní mrcha Eun Hye In. V tomhle případě musím podotknout, že mi opravdu, ale opravdu nesedla herečka. Holka, která vztek/frustraci/nadšení/jakoukoli emoci vyjádří tím, že vypleskne oči, mě opravdu do extáze nepřivádí.

Drobnou lahůdkou nebo lépe řečeno fanservisem od sester Hongových, byla camea Park Shin Hye, Lee Hong Kiho a UEE. Tři z hlavní pětice postav jejich super úspěšného dramatu z loňského roku You´re Beautiful.

My Girlfriend is Gumiho se dá vytknout opravdu jen máloco. Snoubí v sobě kvalitně napsaný příběh, dobré herce, poměr dramatu a komedie je namixován opravdu dobře a úžasné hudbě se netřeba zmiňovat. Jenom jako obvykle byl konec trochu zbytečně moc rozvleklý. Epizoda a půl míň by vůbec vážně neuškodila. A byť je to trochu ošklivé, ani trochu jiný závěr by mi nevadil. Nicméně když na to přijde, tak My Girlfriend is Gumiho je opravdu kvalitní romantická dramo-komedie, které stojí za to věnovat čas.


Machete will return...

22. října 2010 v 23:33 | ver.i.nka |  Trashes
Machete
Machete doesn´t text... You just fucked with wrong Mexican... In the name of my father - damn, I forget the rest... Do českých kin dorazil nový Rodriquezův film. Zbožňuju Rodriqueze, ne tak Desperáda, ale jeho filmy jako Planeta Teror nebo Od Soumraku do Úsvitu. A Rodriquez ukázal, že pořád válí. Machete je opět pocta béčkovým hororům - černý humor, krvavé fresky na stěnách, střeva visící z lustrů a nehorázná klišé. Dany Trejo pořád není herec. Robert de Niro se tady znovuzrodil. Lindsay Lohan zparodovala svůj vlastní život. Michelle Rodriquez přišla o oko. Steven Seagal... byl Steven Seagal. A v konečné fázi to byly dvě hodiny super zábavy v čistě Rodriquezovském stylu. Jen pan Tarantino tentokrát chyběl...Pátá, pátá epizoda...

12. října 2010 v 21:39 | ver.i.nka |  Trashes
Gossip
Ospravedlňovat se, že nemám čas, protože jsem začala učitv jazykovce, řeším nějakou další práci + škola + život, už je asi marné. Nemám vcelku ani moc čas něco sledovat. Kromě dvou věcí - Gossip Girl a Vampire Diaries. Gossipka byla moje srdcovka. Dobře, Chuck a Blair byli moje srdcovka. Vampire Diaries jsou... hmm, trochu pochybné občas. Ale Damon je kus. I když po pěti dílech druhé série, kdy už i já (která jsem zvyklá na hodně), mám tendenci dělat WTF?!. Damn, sorry Damon - asi to dál nepujde. Takový mix událostí, na to nemaj ani některá korejská dramata. A to, už je co říct. A Chuc - teda, Gossip Girl? Ta se zdá, že naopak po páté epizodě 4. série konečně vstává z popela.