Červenec 2010

Knižní řetězák

22. července 2010 v 23:19 | ver.i.nka |  Chainletters
books
Ukradeno od Gladness a Taylor

1) Kniha, ktorá zmenila tvoj život:
Zaklínač od Sapkowského. Byla to ta zlomová knížka, která mě přinutila zahodit dívčí románky a vrhnout se na normální četbu.

2) Kniha, ktorú si čítala viac, než jedenkrát:
Polovinu věcí, co mám v knihovně. Suverénně ale vede Kulhánkův Noční klub - 2x ročně je to povinnost; Sapkowského Zaklínač, Kmotr od Puza a Murakamiho Na Jih od hranic, na západ od Slunce

Knocked out by Colours

19. července 2010 v 20:55 | ver.i.nka |  Trashes
KO
Polovina července znamená posledních, tuším, 5 let pro ostraváky jednu věc - příchod festivalu Colours of Ostrava. Ne tak zcela mainstreamový festival, sám o sobě rád tvrdí, že je zaměřený na world-music, což je vlastně dokonce pravda. Ovšem letošní rok jsem nebyla klasický účastník, který běhá od stage ke stagi, kalí do mrtva a tak různě. Protože život je nejen krátký, ale i drahý (zvlášť pokud máte obsesi na boty a noční život), je třeba někde na něho vzít. Takže možnost dělat tři dny na V.I.P. za barem na CoF pro mě byla nabídka spadlá z nebes. Takže jsem sice neviděla ani The Cranberries (zvuk měli úžasný), ani Iggyho, anu Reginu, ani nic jiného, sakra já jsem se ani nestihla zajít podívat na New York stage :/ V neděli jsem totálně vymrzla - ne, nebyly by to Coloursy, kdyby nebylo hnusně, ale z druhé strany si to všechno parádně užila. Člověk holt za barem potká spoustu zajímavých lidí, třeba bubeníka od Reginy Spector :)

Kwon & GaIn Wedding Shot

19. července 2010 v 20:35 | ver.i.nka |  WGM - JoKwon & GaIn
Tak už se dočkal i Adam Couple jejich svatebních fotek. A ne prostřednictvím WGM, ale jako součást srpnového vydání InStyle... (Lovin' it)


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Yankee-kun to Megane-chan

11. července 2010 v 0:01 | ver.i.nka |  Yankee-kun to Megane-chan
"This development…"

YKTMC I
Mám lehkou slabost pro delikventy. Mám lehkou slabost pro Narymiyu Hirokiho. A mám hodně velkou slabost pro Hirokiho v delikventských rolích. A dorama Yankee-kun to Megane-chan v sobě spojuje obojí.

Hodně lidí má tendenci soudit ostatní podle prvních dojmů. Nebo podle zevnějšku. Jenže to je málokdy správně, protože první dojem může být mnohdy mylný. Pokud ovšem nevedete nějaký šestý, sedmý smysl. Shinagawa by se za delikventa považovat mohl. Budiž ale fakt, že se k tomu dostal, jak příslovečný slepý k houslím. Blbou náhodou byl zaměněn za Adu-san - víceméně legendárního bojovníka. Shinagawův problém je, že má v sobě skryté vlohy velice tvrdě nakopat prdel každému, kdo mu lezou na nervy. Takže místo toho, aby se věci uvedly na pravou míru, tak se do celého kolotoče zamotá a z poměrně slušného průměrného studentíka se stane delikvent.

YKTMC III
To je ovšem tak trochu flashback, protože samotný děj se začne odehrávat ve chvíli, kdy na prestižní střední školu, kde Shinagawa studuje a kde je víceméně trpěn, přichází nová studentka. Adachi Hana je ten typ, kterému kdokoliv s trochu menší trpělivostí, má chuť vrazit pár facek, ať z toho růžového obláčku zpátky na zem. Naivní, nemotorná, rozlítaná, otravná, starající se o věci, do kterých ji nic není, taková Yankumi. Akorát o 10, 15 let mladší. A stejně jako Yankumi, navzdory zdravému rozumu, ji budete milovat a fandit ji. Ale zpátky k tématu. Adachi místo toho, aby se zajímala o své nekonfliktní, a milé spolužáky se upne na Shinagawu. Kromě toho, že se mu cpe do života, snaží se ho přinutit zajímat se o školu a učit se, hledat si kamarády, ho taky zatáhne do viceprezidentského postu studentské rady.

YKTMC II
Yankee-kun to Megane-chan je dorama nejen o tom, jak se Shinagawa znovu sžívá se středoškolským životem, o drobných studentských strastech a jejich prvních láskách, rodinných problémech a vztazích, ale i o tak ne zcela poklidné minulosti Adachi. To všechno spojené příjemným humorem a výbornými hereckými výkony.

YKTMC bylo natočeno podle mangy Yoshikawy Miki. A i když jsem s originálem čest neměla, tak ohlasy lidí, kteří se s ní setkali, byly dobré.
Co jsem tak koukala na scany, tak herci vzhledově do svých rolí sedli vskutku výborně. Narimiya byl jako obvykle víc, než výborný. Nad tím, jak dokáže přecházet z výrazu do výrazu, jak dokáže být v jednu chvíli dokonale arogantní a v druhou dokonale zmatený, kolik emocí dokáže nacpat do svých očí… No, byla bych tu do rána. Nebudem to rozpitvávat. Kdo mě příjemně překvapil, byla hlavní hrdinka Ada v podání Riisi Naka. Byť to možná byla role trochu nevděčná, tak slečna se jí zhostila s grácií. Jediné, co mě bavilo víc, než bylo nutné - věkový rozdíl mezi herci. Většina z nich je ročník 89 a níž. A mezi nimi v hlavní roli středoškolského studenta Narimiya, který je ročník 82. Přece jenom uniformu, už má pár let za sebou. Ne, že by mu ovšem neslušela…

YKTMC V
Yankee-kun to Megane-chan je hlavně komedie. A to výborná. Založena hlavně na konfrontacích Shinagawy a Adachi. A taky na střetech Adachi s normálním životem. Všechno je ale jemné, nic násilného, křečovitého. Naprosto plynulé. Yankee-kun to Megane-chan má taky nádech romantiky. Ale jen takový malinký. A to ještě většinou spojený se záchvatem smíchu. Slzné kanálky si pro tentokrát mohou odpočinout. Teda, vlastně, slzet smíchy se u toho dá. Yankee-kun to Megane-chan se tváří jako školní komedie. Teď je důležité to slovo - "školní". Sic se to odehrává ve škole, tak to, co celou doramou prochází, není to, jak přežít ve škole. Ale spíš, jak být přijatý do společnosti takový, jaký opravdu jste. Bez masek. Bez hraní si na někoho jiného.

Abych řekla pravdu, příliš jsem si od tohohle seriálu neslibovala. A byla jsem víc, než příjemně překvapena. Málokdy se objeví něco, čemu by nebylo, co vytknout. Ale z Yankee-kun to Megane-chan mi v hlavě neutkvělo nic, co by mi vadilo. A délka 10 dílu je tak akorát, aby se člověk nezačal nudit. Co dodat. Rozhodně nevynechat.


C.N. Blue - Love (czech subs)

10. července 2010 v 23:15 | ver.i.nka |  Subbed MV´sSophie´s Revenge

3. července 2010 v 20:36 | ver.i.nka |  Sophie´s Revenge
SR
Sophie má všechno, co si každá žena může jenom přát - dobré kamarádky, dobrou práci, která ji navíc baví a krásného bohatého chlapa, který ji miluje a chce si ji vzít. Nebo lépe řečeno miloval a chtěl si ji vzít. Byť je Sofie nadprůměrně vypadající hlavní hrdinka, s filmovou hvězdou Annou se rovnat nemůže - jak v kráse, tak v grácii. Byť v hysterii by si mohly podat ruce. A Jeff zamával Sophie šátečkem a do bytu si nastěhoval novou nájemnici. Jenže Sophie se ho odmítá vzdát, takže vymyslí na první pohled zcela geniální plán, jak svého snoubence získat zpět, plus napsat o tom knížku a plus k tomu plánu ještě přibrat ex-přítele Anny, aby jí je pomohl rozeštvat. A protože se jedná o komedii, je jasné, že nic nepůjde podle plánu. A protože se jedná o romantickou komedii, tak všichni víme, jak to dopadne.

Sophie´s Revenge mě zaujal, už před nějakou dobou, když jsem na něj viděla ukázky na Arirangu. Než se budete ptát, co dělal čínský film na korejském, ač řekněme světovém, kanále, tak důvodem je jeden z hlavních herců - korejský heartthrob So Ji Sub. A protože už jen u ukázek jsem umírala smíchy, tak bylo jasné, že když vyjdou titulky, tak si tenhle film musím stáhnout.

SR II
Pro mě osobně to bylo jedno z prvních střetnutí s čínskou scénou (Taiwance do toho nepočítám). To znamená, že obličeje herců pro mě byla víceméně velká neznámá (Fan Bing Bing bylo jediné známé jméno - zase takový barbar nejsem), takže jsem neměla možnost nijak srovnávat s jejich staršími/jinými rolemi. Což byla po dlouhé době příjemná změna. A to stejné platí i o celkové atmosféře filmu. Přece jen každá asijská země má pro své filmy něco typického. Takže to byl pro mě takový trochu skok do neznáma. Nevěděla jsem, co od toho čekat. Nicméně jsem byla příjemně překvapena.

Romantických komedií už bylo natočeno neskutečné množství. Není se čemu divit, když to je jeden z nejprodávanějších žánrů (ano, všechny se občas rády zasníme, že i přes naše nedokonalosti, ten pan Božský tam někde je a čeká jen na nás). Jenže s tímhle přichází i jeden velký problém. A to přijít s něčím novým, neotřelým. Nereálné. A Sophie´s Revenge v sobě skrývá všechna možná i nemožná klišé romantických filmů. A snaží se je maskovat. Jenže člověk, který už pár takových filmů viděl, dokáže některé scény odhadnout předem. Krásným příkladem budiž Sophie scházející ze schodů - nádherný účes, nádherné šaty, stowattový úsměv, všichni na v úžasu zírají a prásk. Sophie letí ze schodů. Jenže v případě tohohle filmu to není nutně špatně. Naopak to všechno dokázal podat s takovou noblesou, že mi bylo úplně jedno, že dokážu říct minutu předem, co se stane a jako bonus jsem se u toho výborně pobavila.

SR III
Sophie´s Revenge je fantazie. Ve filmu se objevují nádherné animace. A pak i ty méně nádherné, u kterých ale řvete smíchy. Zhang Ziyi v natáčkách, zástěře se sekerou v ruce zuřivě sekající do mrkve v podobě Anny bylo z jedné strany lehce groteskní, ale z té druhé na umření.

Jak jsem už kdesi v průběhu podotkla, tak s čínskou hereckou scénou opravdu nejsem obeznámena. Ale kdo mě odpravil, nadchnul a další všemožné superlativy, byla právě Zhang Ziyi v roli Sophie. Jak jsem tak vypozorovala, tak se obvykle objevuje v rolích dokonalých, supechladných žen. Tady ovšem byla přesný opak. Střelená, nešikovná, občas zlehka otravná
- taková ta typická manga hrdinka. Až na to, že divák nemá vraždné myšlenky, naopak si její postavu užívá a dokonce jí i fandí. Stejně tak bude bezmezně milovat Annu, novou přítelkyni Jeffa, filmovou hvězdu, nehoráznou mrchu, ženskou, co je zvyklá, že všichni skáčou, jak ona píská. Čínská hvězda Fan Bing Bing zářila víc, než jasně.

SR IV
Upřímně si řekněme, že chlapi neměli v tomhle filmu moc šanci. Jednak to byl film o ženských pro ženské. Jednak dvě hlavní ženské hrdinky byly natolik silné, že se chlapci trošku prostě ztratili. (Myslím herecky, o vzhledu se tady nikdo nebaví). So Ji Sub se jakožto rodilý Korejec s čínštinou popral výborně. Budiž ale fakt, že tak moc tam zase nemluvil a jeho postava byla takové to páté kolo u vozu, které ale všechno rozhýbalo. Peter Ho je eye-candy hoch až to bolí. Bohužel jeho útrpné pohledy, až tak moc přesvědčivé nebyly…

Sophie´s Revenge je vlastně taková americká romantická komedie s čínskými (+ korejským) herci, čínštinou, čínskými kulisami atd. Ovšem značně na úrovni. Dokázala z tohohle žánru vytřískat, co se dalo a jako bonus pobavit a neurazit. A některé scény si budete pamatovat opravdu hodně dlouho.