Prosinec 2009

Seo InYoung at MBC Entertainment Awards

30. prosince 2009 v 21:41 | ver.i.nka |  WGM - CrownJ & Seo InYoung
InYoung asi ze 150 úhlů... Je to InYoung, tudíž mi to nevadí :D

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

You´re Beautiful

27. prosince 2009 v 15:25 | ver.i.nka |  You´re Beautiful
Holy Crap, that was EPIC!

Než se začnu rozplývat nad samotným dramatem, herci, scénami, soundtrackem atd., tak musím mít tenhle zoufalý výkřik do tmy. ŽIVOT NENÍ FÉR!!! Nebo možná - JÁ CHCI ŽÍT V ASIJSKÉM DRAMATU!!! Protože, aby se hned tři chlapi, ještě k tomu takoví, zamilovali do jedné ženské. Aw, užírám se závistí…

Přiznávám, že do 16ti dílného korejského dramatu You´re Beautiful se nijak nechtělo. Pak jsem ale byla přemluvena a následně pohlcena. Jak mi již bylo vysvětleno, tak to je prostě kouzlo sester Hongových, které mají na svědomí hity jako My Girl nebo Hong Gil Dong. Pro mě to bylo první setkání s jejich prací a rozhodně si nemůžu stěžovat. Dokázaly ve scénáři příjemně propojit romantické prvky (které jsou v té správné míře) a prvky komické. Z toho tudíž vyplývá, že You´re Beautiful je romantická komedie. Komedie s velkým K, ale k tomu později. Po prvním díle jsem měla pocit, že se dívám na napodobeninu Hana Kimi. Ten pocit posléze zmizel a zbyl jen dojem podobný, který jsem měla po dodívání se na Hana Kimi, které mimochodem bezmezně miluju.

A kolem čeho se tenhle kousek, který bych se neváhala nazvat jednou z událostí tohoto roku, vlastně točí? A. N. JELL je popový boyband, jehož popularita se v tomhle smyšleném světě rovná Super Junior nebo Big Bang. Prostě idols se vším všudy. Nejenže jsou hoši víc, než eye-candy, ale každá fangirl si mezi nimi najde typ kluka, který jí vyhovuje. Charismatický leader a hlavní zpěvák Hwang Tae Kyung, který trpí noční slepotou, stejně jako neuvěřitelnou alergií na nepořádek. Jeho druhé jméno by mohlo ironie a pan neomylný. Budiž fakt, že když chybu udělá, tak si ji vždycky dokáže odůvodnit tak, že jeden jen zamrká a kývne mu to. Kang Shin Woo, který rychle získal přezdívku "towel boy", může zase zdatně sekundovat JiHoo Sonbae. Tichý, klidný, neustále se usmívající a vždy ochotný podat pomocnou ruku, taková podržtaška. Poslední část trojlístku tvoří nejmladší a nejstřelejnější Jeremy. Je natolik sladký a vtipný, že mu odpustíte jeho občasné chování a myšlenkové pochody pětiletého dítěte. A je to on, kdo vždycky odlehčí situaci.
Tihle tři už to spolu táhnou nějaký ten pátek. Nyní jsou ale postaveni před nelehkou situaci, kdy musí přibrat nového člena. Hlasivky Hwang Tae Kyunga začínají dostávat zabrat, což samozřejmě pan dokonalý nese dost špatně. Volba padne na Go Mi Nama, který má doplnit stávající A3 a udělat z ní hudební F4. Průser nastane ve chvíli, kdy se Go Mi Nam rozhodne jít na plastiku, která nedopadne dvakrát nejlíp, takže je nucen být odstaven na nějakou dobu na kliniku do Ameriky. A jelikož jeho manažer je osoba vcelku chytrá a ví, že hoch má sestru dvojče, tak se rozhodne využít ji - navléct ji klučícího oblečení a nechat ji hrát roli jejího bratra, dokud se nevrátí. Klasické cross-dressing téma. Go Mi Nyu ovšem celý život žila v klášteře, takže ve svých 20 letech toho o světě venku moc neví. Spojeno s jejím naivním, dobrosrdečným a klasické hrdinky charakterem, je to záruka toho, že svoje okolí bude přivádět k šílenství a vás k záchvatům smíchu. A nebudete ji nenávidět, ale milovat.

You´re Beautiful, ale nestojí, ani tak na romantickém příběhu, kdy se Go Mi Nam/Nyu motá mezi členy kapely, kteří ji samozřejmě poměrně rychle odhalí, ale spíše na všem ostatním. Je to výborná parodie na všechny ty "idol bands", kterými je teď kpop přímo zamořený, a na všechno, co k tomu patří. Šílené fanynky, fanfikce (omo, u té scény jsem umřela), natáčení reklam nebo šéf nahrávací společnosti (jsem jediná, kdo v něm viděl JYPiho? :D). Nemluvě o scénách, kdy si postavy představovaly, co mohlo být jinak nebo, co se mohlo dít - to byly útoky na bránici. Jeden by nevěřil, co všechno se dá udělat s paralyzérem. A asi byl vytvořen nový kult prasokrálíka. A potřebovala bych obdobný kurz učení se jmen členů Super Junior. A když už jsem u Suju, parodie na Sorry Sorry mě zabila.
You´re Beautiful, ale není jenom čistá zábava. Celým dějem se prolínají i témata vážnější - jako rodinné vztahy, křivdy minulé a temná tajemství minulosti - jako by to v nějakém korejském dramatu mohlo chybět. Tady je to ovšem dávkováno decentně a s citem, tudíž to nijak nenaruší komickou linií, která je stále ta hlavní.

Stejně jako BOF vystřelili k nebi několik nových hvězd, tak to samé platí pro YAB. Ačkoli jsem Hongkiho a ani F. T. Island nikdy nemusela, tak tady jsem zamilovala. Roli Jeremyho mu snad psali na tělo. Na to, že to je zpěvák turned herec, tak klobouk dolů. Žádné křeče, hluché momenty, prostě radost na to koukat. A i když tvrdím, že je vždycky horší zahrát pořádně komickou roli a neztrapnit se v ní, tak Hongki dokázal, že zvládá nejen to, ale je schopný odehrát i scénu vážnou.
V roli podržtašky se představil Jung Yong Hwa, jakožto naprostý herecký newbie. Flower boy na druhou, ale takovou roli opravdu nezávidět. To je ale můj velice osobní názor - nemám v lásce takové ty typy, co útrpně milují, až do konce a jsou vždy ochotní udělat všechno pro svou milovanou, která očividně nemá zájem. Že to bylo jeho první stání před kamerou, šlo znát. Hoch se ovšem v průběhu zlepšoval a vcelku, i z tak blbě napsané role, něco vytřískal.

Vzhledem k tomu, že korejští herci jdou, až na pár výjimek mimo mě, tak mi jména dvou hlavních představitelů nic neříkala. Park Shin Hye v roli Go Mi Nama/Nyu odvedla práci hodně dobrou. Povedlo se jí roli utáhnout tak, že jsem neměla nějaké tendence zavádět ji na seznam nenáviděných hlavních hrdinek. I když k tomu její charakter občas vybízel. Před čím ale musím sklonit hlavu (a utřít slinu) je herecký koncert Jang Geuk Suka, jakožto Hwang Tae Kyunga. On ho nehrál, on jim byl - od arogantního tónu hlasu, převrácení očí po ty skutečné xichty, co házel. Nějak mi došla slova… Není mu prostě, co vytknout, a že jsem jím nadšená, až to pěkné není, jste asi pochopili.
A ještě nelze zapomenout na main bitch in the story - herečku, zpěvačku, modelku, holku na všechno Yoo He Yi. Ta je sice národem milována hlavně pro svou milou povahu, ale realita je taková, že jak se vypnou kamery, tak je to arogantní potvora. A scénáristky potřebovaly někoho, kdo by dělal dusno. V její roli se objevila UEE, která kromě toho, že je členkou After School, je poslední dobou opravdu všude. A já stále nechápu proč…

Co posouvá You´re Beautiful ještě o další stupeň výš, je soundtrack. Líbivé popové melodie, občas s lehce rockovým nádechem, nazpívané ve většině případů samotnými aktéry. A hlavně používané citlivě a ve správné momenty. I když, nechápu, proč měli v jednom z pozdějších dílů tendenci používat americké songy. Z té Miley Cyrus mám doteď noční můry.

Sečteno, podtrženo je You´re Beautiful drama, které by nemělo nikomu utéct. Jediné, co trochu srazilo konečný dojem, byla poslední epizoda.

Mééry Chrismas!!!

24. prosince 2009 v 13:28 | ver.i.nka |  Trashes
<= nová obsese. A asi opravdu jediná věc, kterou dneska pod tím stromkem nenajdu. Bohužel... Ale ta představa, hmmm *dazzed out* No nic, zpátky do reality... Všem návštěvníkům i nenávštěvníkům těhle stránek bych chtěla popřát krásné svátky, úžasný Nový rok, ať se vydaří, co se zatím nevydařilo, ať je ten nový rok prostě lepší, než minulý. Takže, Merry Christmas and Happy New Year a snad se tady budete rádi vracet :)

"D" jako Daul Kim

21. prosince 2009 v 21:52 | ver.i.nka |  Abeceda
Girl, wherever you are, let´s hope it´s a better place…

Tenhle článek, už mám v plánu delší dobu. Jenže jsem ho pořád ze všelijakých možných i nemožných důvodů (dobře, jsem líná) odkládala. A teď chudák dostane takový smutný nádech… Daul Kim byla nejslavnější korejská modelka současné doby. Pracovala s mnoha význačnými světovými návrháři, stála se tváři nové kabelky Chanel, fotila obálky světových i korejských módních časopisů. A byla prostě úžasná…

Kim Daul se narodila 31. května v Seoulu (kruci, ta holka byla jenom o necelé tři měsíce starší, než já). Těžko říct v jaké rodině a jakou školu vystudovala, to jsem nikde nepochytila. Takže se rovnou vrhneme na její profesní život. Ten začal v roce 2006, kdy se poprvé objevila v úvodníku korejské odnože Vogue. Možná odsud i pochází její obliba k Vogue, protože s tímto magazínem často a ráda spolupracovala.


To, že Daul Kim byla výjimečná, dokazuje to, že se již v březnu 2007 objevila na pařížských podzimních týdnech módy, kdy předváděla značky jako Chanel nebo Maison Martin Marigelu <3 A pak, už šla její hvězda jenom vzhůru. Ještě v roce 2007 to byla přehlídka Chanel Haute Couture a stala se tváří Moschina. A samozřejmě měla na kontě spoustu dalších akcí.

Super Junior - Sorry Sorry Answer

21. prosince 2009 v 0:55 | ver.i.nka |  Asian
Nejsem nijak velký fanoušek Super Junior. To, že jménem zvládám 4 lidi považuju ve svém případě za velký úspěch. Původní "Sorry Sorry" bylo sice chytlavé, až to bolelo, ale tahle nová verze... Nemám slov - úchvatná instrumentálka (z té chrochtám blahem), krásný text a stylový jednoduchý decentní klip...

Shirtless Siwon - approved, Hangeng & Jaguar - approved...


Part One - Done

19. prosince 2009 v 23:02 | ver.i.nka |  Trashes
Zápočťák skončil. Úspěšně. Plus dvě hotové zkoušky. I když je fakt, že jak jsem udělala tu druhou, mi není moc jasné. Mám rád, když je nám řečeno - bude tam to a to, tak a tak, a pak tam je úplně něco jiného, v úplně jiné formě => CONSPIRACY! Improvizace je krásná věc... A moje kruhy pod očima nabyly nových rozměrů. A zase jsem jednou zapracovala na své bledo-mrtvolné image. Ty dva náročné týdny bylo třeba zapít, takže jsme se celá banda kisátek sebrali a odjeli na jednu nejmenovanou chatu. A když jsem koukala na fotky, tak použitelné, zcenzurované a normální jsou asi tři. Takže fotoreport nebude :D A dobrou noc :)

Bye Bye Jewelry...

17. prosince 2009 v 20:37 | ver.i.nka |  WGM - CrownJ & Seo InYoung
Následující zpráva není pro mě nijak tragická, ale věřím, že pro fanoušky Jewelry, je víc, než velice nepříjemná... Seo InYoung a Park JungAh se po 10ti letech rozhodly skupinu opustit. Nutno dodat, že to byly dvě zakládající členky, kdežto zbylé dvě se v průběhu let střídaly. Těžko říct, co přesně bylo příčinou jejich odchodu. Možná na tom měl i podíl ne moc velký úspěch jejich šestého studiového alba Sophisticated. Každopádně o In Youngiee strach nemám, ta to sama zvládne :) A na rozloučenou bylo vydáno "repackaged album 'End And…' ", jehož titulní singl byl nazván Love Story.

College hunts me down...

6. prosince 2009 v 0:04 | ver.i.nka |  Trashes
Studium vysoké školy je pohoda klídek. To, už vím delší dobu. Stejně tak vím, že zápočty a zkouškové je většinou záhul. Ovšem letos dostává slovo záhul zcela jiný rozměr. V jednom semestru Bakalařská matika II a Bakalářská Fyzika u frajera, který pouští tak dva lidi z deseti? A k tomu dalších 5 zkoušek? Za měsíc? Já bych ten měsíc potřebovala jen na ti fyziku, dammit... Končím se stěžováním si, protože to stejně nikomu, a hlavně mi, nepomůže. Všimla jsem si, že počet zveřejňovaných článků se rapidně po mém "slavném comebacku" snížil. Hmmm, a teď půjde tam, kam Slunce normálně nesvítí úplně. Minimálně pro další dva týdny. A pak budou Vánoce, které budou nevím jaké, ale budu se snažit být akční :) Mám v plánu nějaké abecedy, blbé mé poznámly, bude mi končit You´re Beautiful, JIN a Momo Love, takže nějaké pseudo-recenze etc. etc. Tudíž se pro tuto chvíli loučím a mějte se krásně mí drazí... (A myslete na mně)

T.O.P. - To act like nothing´s wrong (czech subs)

4. prosince 2009 v 12:44 | ver.i.nka |  Subbed MV´s
Oh T.O.P.... To act like nothing´s wrong je song, který si T.O.P. sám napsal a produkoval. Rozhodně lepší, než jeho další sólovka Big Boy. A je to i důvod, proč se těším na to, až mu konečně vyjde sólové album. U G-Diho jsem se dočkala, tak bych mohla i tady. K tomuhle kousku žádný klip natočen nebyl, ale na koncertech je k vidění. Konkrétně tohle video je z Great Concert.4Minute - What A Girl Wants (czech subs)

4. prosince 2009 v 12:40 | ver.i.nka |  Subbed MV´s
Jejich debutový singl "Hot Issue" mě zrovna dvakrát nebral... A vytvořila jsem si po něm menší alergii na Hyunu. Když ale holky vydaly první minilalbum, věci se pomalu začaly měnit. I zbytek členek dostal víc prostoru a už je to poslouchatelná hudba. Navíc minimun autotune, z čehož mám opravdu radost.