Září 2009

HIATUS

9. září 2009 v 1:01 | ver.i.nka |  Behind My Eyes...
I feel like barfing, screaming, crying and in the end totally helpless... Tímto vyhlašuji hiatus, který bude trvat... Netuším, možná dva týdny, možná měsíc, možná dva. Není to kvůli tomu, že mi příští týden začíná semestr a já bych chtěla tak moc studovat. Výška je časově podstatně méně náročná, než celý gympl. Když teda vynechám to zkouškové... Ani z nějakých ryze osobních důvodů, i když poslední dobou spoustu věcí nejde tak, jak bych si přála... Navíc mi tohle místečko vcelku přirostlo k srdci. A já se ráda vykecávám, což už jste si asi všimli... Takže na dobu neurčitou se budete muset obejít *ironik* bez výlevů mé občas lehce psychopatické mysli, pofiderních recenzí a vůbec mé osoby. Těžký to úkol...

Hiatus bohužel platí i pro Asia Dramas , kde se ale teď všechno k lepšímu obrací. Grania je zpátky a přibyla nám Rashii, takže to pojede, jak má. A pak jsem se nedostala k jedné věci - vrhla jsem se na subbovaní klipů, svých oblíbených, či pro mě nějak významných. Ty můžete vidět zde. Zatím tam jsou 4 videjka, 3 mám rozdělané - ty dokončím. Nesnáším, když něco začnu dělat a nedokončím to. Žralo by mě to. A po těch třech... Co bude dál je ve hvězdách...

Potřebuju pauzu. To, co se poslední dobou děje ve světě kpopu se mi přestává hodně líbit. Ano , mí drazí korejští spoluobčané, měli byste si pogratulovat. Jste pravděpodobně jediní, kdo dokáže vyvolat skandál z ničeho, plagiatorství z pár podobných beatů, přivést celebritu k sebevraždě nebo rozložit skupinu, která si konečně sahá na vrchol... Dneska přetekla poslední příslovečná kapka... Vypsat petici, aby někdo spáchal sebevraždu?! A nepokoušejte se mi vykládat o jiné mentalitě... Omlouvám se, ale můj evropský, byť značně liberální mozek tohle prostě pochopit nedokáže.

Každopádně jsem si dneska uvědomila, že jsem v tom, až moc hluboko. A že je možná čas zaměřit taky pozornost tam, kam by měla patřit - zpátky na západ. Možná se taky na chvíli zařadit do davu. Uklidnit své kamarády, že i moje asiatofilie má své meze, a že jsem se ještě tak úplně nezbláznila. A až se srovnám sama se sebou a až se nějak srovnají věci, které mě dneska dohnaly k slzám, tak se vrátím... Jen bych ještě chtěla poděkovat všem těm, kteří se tu zastavili, popřípadě zanechali komentář. Jednoho vždycky potěší, když ví, že alespoň někdo ty bláboly čte... Děkuju

Zkušenost je jméno, které dáváme svým chybám a omylům.

V.


Hottest unite...

7. září 2009 v 20:25 | ver.i.nka |  Co se jinam nevešlo...

.. for our very own favorite Ledja


Seo InYoung teary selca

5. září 2009 v 21:52 | ver.i.nka |  WGM - CrownJ & Seo InYoung
Selca z KBS Music Bank Twiiteru... InYoungie, why are you so sad ~ ?


free image host

Kim Hyun Joong in SOFF Photobook

5. září 2009 v 21:41 | ver.i.nka |  WGM - Kim HyunJoong & HwangBo
Eye Candy heavy..

SOFF (Story of Four Flowers) je photobook vydaný jednak k tomu, aby vytřískal další peníze z fanoušků Boys Before Flowers, a pak taky k tomu, aby znovu trochu oživil "buzz", který kolem dramatu na začátku roku byl a podpořil jeho popularitu v Japonsku, kde se právě BBF vysílají. Book už byl oficiálně vydán a na netu se objevily první fotky Lee Min Ha a Shilanga. Min Ho je pro mě nezajímavý, takže pouze fotky Shilanga...


free image host free image host free image host free image host free image host free image host

MR. BRAIN

3. září 2009 v 20:45 | ver.i.nka |  Mr. Brain
Že lidé zdaleka nevyužívají svou veškerou mozkovou kapacitu, je všeobecně známá věc. Budiž fakt, že jsou i tací, u kterých mám občas pocit, že mozek nepoužívají vůbec, že ho vlastně vůbec nemají. Ale to je trochu out of topic. Tsukomo Ryusuke tenhle problém ale rozhodně nemá. Spíš naopak. Z obyčejného člověka s průměrným IQ se díky (ne)šťastné nehodě stal trochu pošastaný, do normálního života ne zcela zapadající génius. Proto se vrhnul na studium neurologie, aby pochopil veškeré záhady, které obsahuje lidský mozek a hlavně, aby pochopil sám ten svůj.

Tohle všechno se dovídáme, ale až v průběhu 8dílné doramy Mr. Brain. Náš příběh začíná s nástupem Tsukuma do IPS - věděcko-policejního výzkumného týmu japonské policie. Oni jsou ti, kteří luští otisky, hledají důkazy ze záběrů kamer, skládají lidské kosti atd. atd. A mít ve svém týmu neurologa přijde všem jako dobrý nápad. Nikdo ovšem nečekal, že místo toho, aby seděl na svém místečku, dělal nějaký záslužný výzkum a sem tam si zaflirtoval se svou krásnou asistentkou, se pokaždé zamotá do nějakého případu policie, až moc osobně a jakožto génius ho samozřejmě vyřeší. Někdo musí zvedat statistiky…

Takže na první pohled není Mr. Brain nijak převratný - doram na téma zázračného chlápka, který pomáhá policii, nebo u ní sám je a padouchům vždycky nakope prdel, už tu bylo dost. Tak proč je zrovna tohle tak zajímavé? Tři možné odpovědi a všechny budou správně - zajímavé případy, postava Tsukuma a herecké obsazení.

Opravdu klobouk dolů před scénáristy. Některé vraždy, se kterými se Tsukomo, asistentka Yuri Kazune a vlastně celá IPS + policie musela potýkat, byly opravdu mistrovskými kousky. Pianista s amnézií, unesená žena s roztrojenou osobností nebo šílený masový vrah, který se vrátil z hrobu. To je jen lehká ukázka toho, co všechno Mr. Brain nabízí. A i když je děj jedno-epizodní (občas dvou), tak se stejně člověk vždycky těší na to, co bude Tsukomo řešit zase příště.

Když do jedné doramy nacpete Takuya Kimuru, Ayase Haruku, Hira Mizushimu jakožto hlavní hrdiny a pak uděláte vrahy/oběti z lidí jako je Kamenashi Kazuya, Gackt, Sato Takeru nebo Nakama Yukie, tak se není čemu divit, že to trhá sledovanosti.

Takuya Kimura jakožto Tsukomo Ryusuke byl naprosto a čistě geniální. Na to nejsou jiná slova. Těžko říct kolik z toho dělají zkušenosti (má už za sebou pěknou řádku doram), kolik talent a kolik to, že mu postava výborně sedla. Každopádně Tsukuma si musíte hned na první dojem zamilovat. Žít s ním by asi člověk nechtěl, to by ho asi brzo zabil - přece jen to občasné poučování začne jednomu lézt na nervy, ale jinak velmi milá postava. Tak stejně naprosto žádné výtky vůči Ayase - ty její držky občas neměly chybu. Sice bych občas řekla, že ve vědeckém ústavu se vyskytla spíše omylem, ale od myšlení tam byl někdo jiný, tak co. Kdo mě hodně potěšil, byl sám pán Mizushima Hiro, který se vrátil do role zbrklého, ale zásady vyznávajícího a za spravedlnost bojujícího policisty Hayashida Toranosukeho. Rozhodně příjemná změna po statickém posluhovači v Mei-chan no Shitsuji. Hiro v pohybu je rozhodně nejlepší.

Překonávali se ovšem i hostující herci. Gackt si tu roli nejspíš napsal sám =>psychopat na druhou. A kdo mě víc, než příjemně překvapil, byla Nakama Yukie. Yankumi zůstala zapomenuta někde v dáli (díkybohu) a Nakama se ukázala jako opravdu výborná herečka.

Mr. Brain se dokonale prolíná humor, lehce dramatické a taky samozřejmě mysteriózní scény. Díky jeho délce 8 dílům se taky ani neomrzí a končí tak trochu v pravý čas. I když bych se nedivila, kdyby se v příštím roce natočil sequel. Musím říct, že dorama mě pobavila, už u samotného openingu. Žádní japonci, žadní Johnys (což se dost divím, vzhledem k tomu, že Kimura Takuya je Johnys), ale stará hitovka (anglické?) kapely Van Halen - Jump. Takže odstavte na chvíli romantiku a na tohle se určitě mrkněte.