Seigi no Mikata 2008

22. září 2008 v 20:45 | ver.i.nka |  Seigi no Mikata 2008
Slovo rodina je široký pojem. Někteří do své rodiny řadí jen nejbližší okruh, další i babičky/dědečky/tetičky/strýčky/doplňte si, co chcete. Vraťme se ale k prvnímu případu. Za ty nejbližší obvykle považujeme matku, otce a popřípadě sourozence. Někteří se svými sourozenci vychází v pohodě, jen se občas pohádají - bylo by divné, kdyby ne. A pak jsou takoví, kteří díky svým sourozencům zažívají hotové peklo na zemi…

Nakata Yoko by mohla být normální středoškolačka užívající si života plnými doušky, kdyby nebylo jednoho problému, nebo lépe řečeno jedné osoby. Tou není nikdo jiný, než její starší sestra Nakata Makiko. Makiko se dá popsat jediným slovem - elita. Když Bůh rozdával krásu a inteligenci, tak holka stála v každé řadě asi třikrát. Vystudovala tokijskou univerzitu s červeným diplomem a nyní pracuje na státním úřadě. Co má Makiko ráda? Sebe, svoji manikúru, sebe, hodně dobrého jídla, sebe a pak ještě sebe. A taky velmi ráda terorizuje své okolí, hlavně svou mladší sestru, ze které si udělala otroka. To je neustále zajdi tam, sežeň to, dones to, kup to, udělej to, a tak bych mohla pokračovat donekonečna. A nebohé Yoko nezbývá nic jiného, než trpět rozmary její sestry a skákat, jak ona píská.


Možná si řeknete, proč s tím prostě nepraští (nebo nepraští sestru). Když si byla Makiko u Boha vybírat inteligenci a krásu, tak se po cestě asi stavila na kafe s ďáblem. Její povaha, je totiž opravdu ďábelská. Bohužel jediný, kdo to vidí, je Yoko a zbytek je Makiko naprosto unesen a obdivuje její dokonalost. Holka si zase dává pozor na to, kde svou skutečnou povahu projeví naplno… A co mladší sestru vytáčí k nepříčetnosti, je to, že když už se Makiko rozječí na někoho jiného, než na ni, tak to nakonec VŽDY dopadne tak, že ta původně nebohá osoba si vezme její jekot k srdci, zařídí se podle něho a zadaří se mu. Makiko brzy získá přezdívku Seigi no Mikata - spojenec spravedlnosti. Takže starší sestra se jen spokojeně usmívá a mladší jen tiše zuří/brečí - záleží na situaci.
Yoko trpí nejvíc, když se její onee-chan zamiluje. V průběhu svého krátkého života, už byla donucena vstoupit do sumo klubu nebo začít hrát tenis, jen pro příklad. Rovněž musí zjistit vše o objektu touhy Makiko a nejlíp vytvořit příležitost, kde by se ti dva mohli setkat. Pro mladou holku těžká práce… A když už má Yoko od dohazování na chvíli klid, tak se na scéně objeví on s velkým O. Makiko konečně našla muže, který jí podle všeho vyhovuje, jak vzhledem, tak chováním a svými výsledky. A tak začíná nová mise za vdavkami starší sestry… Okrajově se ještě objeví i příběh Yoko a jednoho jejího spolužáka Okamoto Riku.
Seigi no Mikata 2008 je dorama nová, letošní a poslední díl byl vlastně vysílán asi před dvěma týdny - takže vyloženě žhavá novinka. A už po prvním díle jsem se zamilovala. Příběh má spád, děj je lehce neokoukaný, vtipné (spousty) situace nechybí. Vlastně bych Seigi no Mikata 2008 popsala jako romantickou komedii s dávkou černého humoru.

Čím jsem byla unešena, byly herecké výkony dvou hlavních hrdinek. Mladší Yoko si zahrála Shida Mirai, která na to, že jí je cirka 15 let, je neuvěřitelná a prostě výborná herečka. Ty její xichty, když ji sestra zase něco uložila nebo něco nestihla, byly úžasné - to jsem se vždycky lámala v pase. Navíc ji postava byla více, než blízká věkem, takže se do ní dokázala skvěle žít.


V roli ďábelské starší sestry Makiko se objevila Yamada Yu, která teď mimochodem randí s Shunem Ogurim. Herečka je to rozhodně krásná, takže první bod pro postavu splnila, jestli je chytrá - předpokládejme, že ano. A povaha? Jakože z ní šel normálně někdy strach, no Shune jestli na tebe háže takové obličeje nebo na tebe, tak ječí i doma, tak utíkej, co můžeš a co nejdál - Pluto by možná stačilo. Obě herečky si navzájem výborně sedly a jejich spolupráce byla opravdu výtečná. Yoshikawa Naoki alias nejnovější a snad i konečná oběť Makiko byl, no řekněme, že trochu nudný. Proti herci Mukai Osamu jako takovému nic nemám, ale trochu mi vadil jeho charakter. Takový ten týpek, kam mě postavíš, tam budu stát a Makiko, zbožňuju tě nadevše. Je ale zase fakt, že takový asi opravdu měl být. Kdo byl sladký, byl Okamoto Riku alias Hongo Kanata alias potenciální láska Yoko. Jeho postava dodávala doramě nádech vážnosti.
Seigi no Mikata má celkem 10 epizod a rozhodně stojí za to se na ní podívat - jednak je to super zábava, nehledě na zajímavý příběh a skvělé herce. Jen… sakra, já chci druhou řadu nebo aspoň SP!!! Ten konec byl trošku nedokončený, nebo byl ukončený, ale postavený tak, že mě nechal sedět a nechápavě čumět na obrazovku, kde že je další…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tercza Tercza | Web | 4. října 2008 v 8:42 | Reagovat

tak do tohohle jdu.. na to s emusim proste podivat *dabelsky smich* POCKEJ BRACHA!!

2 Anitha Anitha | 1. února 2010 v 20:16 | Reagovat

Miluju tuhle Doramu... Zamilovala jsem se do ní už v první díle.. a nepřestalo to... vůbec to nepřešlo... (děkuje Bohu za to, že má pouze mladšího bratra..)
Jak Makiko vždy jen pokynula prstem a mladší sestra běžela.. :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama