Květen 2008

Nobuta wo Produce

27. května 2008 v 22:47 | ver.i.nka |  Nobuta wo Produce
Jsou doramy, na které se podíváte buď z nudy, nebo protože tam hraje váš oblíbený herec/herečka. Jsou doramy u kterých se zasmějete, ať už nad tím, jak jsou trapné nebo, že jsou opravdu vtipné. Jsou doramy u kterých se rozplýváte nad tím, jak je hlavní pár konečně přes všechny problém spolu, nebo naopak budete slzet nad nespravedlností osudu. A pak jsou doramy, které když skončí, tak sedíte, tupě zíráte na černou obrazovku a přemýšlíte nad vším a zároveň nad ničím. Jednou z takovýchto doram je právě Nobuta wo Produce.
Věřím tomu, že většině z vás není jméno Nobuta wo Produce neznámé. Přece je to jeden ze seriálů, o kterém bylo po českých webech napsáno víc než dost. A 95% textů bylo do nebe vychvalujících. Možná to byl jeden z důvodů, proč jsem ani já neodolala. Nebo to možná byli představitelé hlavních rolí…
Nobuta wo Produce je 10-ti dílný seriál z roku 2005. A režisérovi Kono Hidehorimu se povedl přímo husarský kousek - natočil školní drama, které se netočí kolem lásky šťastné/nešťastné, kolem hloupých vtípků, ani kolem řešení různých životních záhad. Hlavním námětem je přátelství. A co všechno může přinést nebo vzít, a co všechno jsme schopni pro ty lidi, které nazýváme přáteli obětovat.
Kiritani Shuji je miláček nejen celé své třídy, ale i půlky školy. Je krásný, oblíbený, za všech okolností vtipný a vůbec takový ten supercool týpek. Jenže to je jenom první dojem, a vlastně i ten druhý. Málokdo z jeho spolužáků tuší, že to je ve skutečnosti všechno jakási hra. Hra, kterou hraje Shuji sám se sebou. Svou masku odkládá jedině doma před svým otcem a mladším bráškou. Zapomíná na to, že jediné, co chce je, aby jej měli všichni rádi.
Akira Kusano je z bohaté rodiny, přesto svou platinovou kreditkou kolem sebe nijak nemává. Nežije ani se svým otcem, ale se starým mužem, který vlastní malé občerstvení. Akira má rád všechny a hlavně Shujiho. Shuji Akiru rád nemá, dalo by se říct, že ho nesnáší. Možná pro jeho radost k životu a život bez přetvářky.
Kotani Nobuko je jejich nová spolužačka. Dívka, která není nijak hezká. Dívka, která chodí s hlavou sklopenou a má problém říct souvislou větu. Dívka, která je hned od začátku šikanována hezčími a průbojnějšími spolužačkami.
Tito tři spolu nemají moc společného, lépe řečeno vůbec nic. Přesto je ale osud spojí dohromady a vytvoří mezi nimi silné pouto. Kluci se totiž rozhodnou udělat naprosto šílenou a téměř neuvěřitelnou věc - chtějí z Nobuty (tak si ji přejmenují = buta je japonsky prasátko :) udělat všeobecně oblíbenou dívku. Tahle dohoda má samozřejmě své podmínky - nikdo se o ničem nedoví, jen to jen mezi nimi třemi. Shuji nechce ztratit svůj status cool-boye, a navíc by šlo asi všechno do kytek, kdyby se o tom někdo dozvěděl. A otázkou zůstává, zda je možné někoho natolik změnit… Zvláště pokud proti vám stojí někdo, kdo veškeré vaše snahy kazí. Tito tři lidé, kteří spolu zpočátku nemají nic společného, brzy zjišťují, co opravdové přátelství znamená…
V roli Shujiho se objevil Kamenashi Kazuya, který je mimo jiné členem japonského boybandu KAT-TUN. Nevěřím, že jste o nich nikdy neslyšeli… Každopádně před Kamem klobouk dolů, je opravdu úžasný herec. A taky moc hezká tvářička :) Akiru Kusana si zahrál Yamashita Tomohisa. On jeden z těch důvodů, proč jsem se na Nobuta wo Produce začala dívat, mám pro něj slabost. A tady překonal sám sebe. Jeho postava mě neskutečně bavila - mám takový pocit, že byl neustále zfetovaný, zhulený nebo ožralý, podle toho jak mluvil XD Bylo to naprosto úžasné. Trojlístek doplňovala Horikita Maki. Ani proti ní nelze mít jakékoliv námitky. Protože to, co předvedla, byl prostě heroický výkon.
Nobuta wo Produce padla do oka rovněž kritikům a následně posbírala cen v japonské verzi snad TýTý, snad Oscarů - já nevím k čemu to přirovnat XD, co se dalo… Od nejlepšího herce po nejlepší scénář.
Téhle doramě nelze snad opravdu nic vytknout. Úžasný příběh, výborné herecké výkony a příjemná hudba. Nobuta wo Produce je něco, co by vaši pozornosti ROZHODNĚ nemělo uniknout.
Ending mají na svědomí dva hlavní aktéři - Yamashita a Kamenashi. Přesto je jako autor uváděň Shuji to Akira a písnička se jmenuje Amigo :)

A na tomto odkazu ji najdete i s vloženými anglickými titulky - enjoy :)

Brown Sugar Machiatto

25. května 2008 v 22:36 | ver.i.nka |  Brown Sugar Machiatto
Určitě to znáte - občas jsou chvíle, kdy potřebujete vypnout. Vzít šedou kůru mozkovou a odložit ji na poličku, prostě relaxovat. Jistě, někdo půjde spát, někdo si půjde zaběhat apod. Pak se dá taky opít, jenže to mívá většinou nežádoucí následky druhý den a navíc opíjet se každý den - přece jen to trochu leze do peněz. A pak je tady ještě možnost pro ty, kteří rádi koukají na pohledné asijské tvářičky - Brown Sugar Machiatto.
BTW - pokud se někomu nebude zdát kvalita textu - berte ohledy, mám za sebou týdenní alkoholový dýchánek XD
Žilo, bylo 6 kluků - dlouhých 17 let si žili svůj normální život jako jedináčci a navíc jen s matkou. Otec každého z nich byl totiž příliš zaneprázdněn, buď to byl potulný umělec, nebo zazobaný podnikatel. Těchto 6 hochů toho nemělo moc společného, vlastně lépe řečeno vůbec nic. Jejich zájmy a povahy byly také naprosto rozdílné. Jednoho dne za každým z nich přišla žena v luxusním oblečení a chtěla, aby přišli na jakési setkání. Krásná ženská rovná se okamžitý souhlas. A tak se naši chlapci všichni sešli v právnické firmě, kde v hale by se dál hrát hokej, a jediná myšlenka, která jim plula hlavou, když odcházeli byla: WTF? I´m not an only child? I´ve got 5 brothers?!
Abyste pochopili, jejich tatíček má velmi (až příliš) vstřícný vztah k ženskému pohlaví. A o ochraně asi nikdy neslyšel. A druhá věc - jejich drahý papá je, no řekněme, že kdyby mu někdo podpálil sejf, tak to ani nepostřehne, protože jich má dalších 30. Je takový strýček Skrblík - taky by se mohl koupat v penězích. On chce ale být ke svým synům velmi štědrý, takže dostanou úžasnou nabídku - budou spolu rok žít v obrovském přepychovém domě, chodit na jednu školu a vůbec stanou se milující rodinou. A za odměnu pak dostanou 100 miliónů dolarů. To je velice lákává nabídka, nemyslíte?
Jenže dodržení smlouvy není zdaleka tak jednoduché, jak se může zdát. Zkuste dát dohromady do jednoho domu 6 téměř dospělých kluků s naprosto rozdílnými povahami + jednu extra sladkou hospodyňku, o kterou se hned dva bratři začnou prát; a k tomu jim přidejte spoustu dalších pravidel, jako například do 12 být doma, popřípadě to dělat nesmíte a naopak tohle dělat musíte. A samozřejmě nesmí chybět hlavní padouch, který chce ubohé chlapce o peníze připravit. Chlapci ale všechny překážky zdárně zdolají, a jestli dostanou slíbenou odměnu, se stejně nedovíme, protože děj končí několik měsíců před vypršením lhůty.
V rolích šťastné šestky se objevili hoši z taiwanského boybandu Lollipop. Slovo boyband do češtiny přeloženo znamená, že máte očekávat skupinku extra sladkých chlapců. Oni teda zas tak moc sladcí všichni nejsou, ale je tam pár exemplářů, nad nimiž se srdce správné asiatkofilky pozastaví a dech se zkrátí. Dokonce tady všichni vystupují pod svými skutečnými jmény. Musím se teda, ale přiznat, že asi tak půlku seriálu (celkem 13 dílů) jsem měla krapet problém rozeznat, který se jmenuje jak XD
Lollipopáci samozřejmě potřebovali krásné protějšky. Těmi se staly slečny z popové bandičky Hei Se Hui Mei Mei - jedna kočka větší než druhá. Holky se mimo jiné objevují v oblíbené taiwanské talkshow Blackie. A aby to kluci neměli lehké, tak jich je na nich deset. Budoucí milionáři totiž nevpadli do jen tak obyčejné třídy, ale do třídy, kde vládnou slečny. A ty jsou ještě navíc postrachem půlky školy. Jak už to ale v klasických školních dramatech bývá, láska chybět nesmí. Někteří se dočkají happy endu, někteří jen zlomeného srdce.
Brown Sugar Machiatto je opravdu školní komedie se vším všudy - akorát epizoda v lázních byla nahrazena školním výletem do akvaparku. Je to zábavné, u některých scének jsem umírala smíchy. Jistě, občas to bylo lehce trapné, ale nebylo toho zase tolik, abych to tomuhle dramatu nemohla odpustit. A zajímá vás, proč se Brown Sugar Machiatto jmenuje Brown Sugar Machiatto? Je to speciální machisto, které dělá hospodyňka Ya Tou pro šestku - a asi jediná poživatelná věc, co je slečna schopná uvařit.
Celkově bych řekla, že Brown Sugar Machiatto se určitě nezařadí do zlatého fondu asijských dramat. Je silně průměrné, ale přesto má své kouzlo :) A jak se jednou zažere pod kůži, tak už nepustí.
Ending by Lollipop

Opening mají na svědomí obě skupiny a funguje nejen jako opening, ale v průběhu seriálu...

Vote us!

25. května 2008 v 15:31 | ver.i.nka |  Trashes
Takže mám na vás lidi takovou malinkou prosbičku... Naše úžasné třídní tablo bylo přihlášeno do soutěže Moravskoslezského deníku o nejlepší tablo. Takže bych VÁS chtěla POPROSIT, kdybyste byli tak hodní a zahlasovali pro nás - Gymnázium Hladnov. Nemáme klasické focené tablo, ale máme to udělané jako video a na to se dá, samozřejmě na stránkách podívat :)
Vote for US :) Budeme velice vděční (my ty dvě bečky piva fakt chceme XD)

Poslední zvonění

23. května 2008 v 13:05 | ver.i.nka |  Pics ...
Takže avizované fotky z našeho posledního zvonění :)

All good things come to end...

21. května 2008 v 18:57 | ver.i.nka
All good things come to end… Já vím, že už to tu jednou padlo, ale říkám to znova - věděli jsme, že to přijde, ale nečekali jsme to tak brzo. 12. květen byl den, kdy oktáva gymnázia Hladnov vstoupila do svatého týdne.