Červenec 2007

Within Temptation - Memories

31. července 2007 v 13:14 | ver.i.nka |  Remix
Nádherná, krásná, smutná ....

Loveless

30. července 2007 v 23:57 | ver.i.nka |  Loveless
Loveless - one without love
Nemilovaný - přesně tak se cítí 12-ti letý Ritsuka Aoyagi. A není se čemu divit - bratra mu zavraždili v podstatě před očima, z matky se stala bláznívá hysterka... Život se s ním prostě nemazlil.
Ritsuka přichází na novou školu. Na všechno se dívá s určitým odstupem, jakoby zvrchu - jenom pozoruje a neprožívá. Hned se na něj pověsí Yuiko Hawatari, které přijde přímo sugoi :) Upřímně, Yuiko je krapet jednodušší, snad až trochu hloupá, ale jinak naprosto dokonalá. Tvoří protiklad s Ritsukovi, do kterého se zamiluje. Yuiko je jedna z mála lidí, které si Ritsuka pustí k tělu, a které má snad rád. Je mi to až skoro líto říct, ale Ritsuka mi přijde trochu jako malý zakomplexovaný spratek. Když mu někdo říká, že ho miluje, tak po něm kříčí, ať to neříká, že ta slova nenávidí omg. Ten někdo je Soubi Agatsuma - bývalý fighter Seimeie - Ritsukova bratra. Ah, vy vlastně asi nevíte, co to je Fighter že ... Ve světě Loveless jsou vytvořeny páry vždy se stejným jménem. Jeden z dvojice je tzv. Fighter - tedy bojovník a ten druh Sacrifice - Oběť. Ten na sebe bere veškerou Fighterovu bolest. On je klíčem ke zničení bojovníka. Tyto dvě osoby k sobě mají velmi blízko. Těchto týmů je celkem 7.
Nevím jestli má smysl tady sáhodlouze vysvětlovat děj - snad jen ve zkratce. Ritsuka hledá vraha/y svého bratra Seimei. V tom mu má pomáhát Soubi. Ritsuka sám pořádně neví, co k němu vlastně cítí - jestli ho miluje nebo nenávidí.
Jenže Soubi mu toho moc říct nechce, i když je víc než jasné, že toho o smrti svého bývalého Sacrifice ví víc, než je zdrávo.. Snaží se ho vynechat ze všech událostí a Ritsuka se spoustu věcí o světě, do kterého se dostává, dozvídá vlastně náhodou nebo od někoho jiného.
Loveless je snad jediné anime, u kterého jsem si říkala, proč to sakra končí ?! Ono má totiž pouhých 12 dílů. A pokud si myslíte, že vám zde zodpoví všechny otázky, tak jste krutě na omylu. Těch otázek je ještě víc, než na začátku. Navíc z Loveless v člověku něco uvízne. Těžko říct co ... Ono to totiž není jenom akční bojové anime, to je jenom tak na okraj. Spíše jde sledování lidské psychiky, pocitů ... Nevím, jak to popsat =-O Stalo se mi, že když jsem na něho dodívala, tak jsem jen tak asi hodinu seděla a koukala do prázdna ... A přemýšlela ... A v následujících dnech se k němu v myšlenkách zase vracela ... Opravdu na mně zapůsobilo ...
Ještě bych chtěla dodat, že ve světě Loveless mají všichni, kteří nemají žádné sexuální zkušenosti rozkošné ouška a ocásek ... Prostě k sežrání ( pardon za pubertální výlev :D )... Ano, má ho i Ritsuka, ale zůstane mu zachován až do konce ... Což se teda vcelku divím, protože se Soubi občas docela snažil .. Jooo, abych nezapomněla - je to shonen-ai :)
Taakže teď už mi zbýva zkritizovat jenom hudbu ... Ale počkat ... Je tu vůbec nějaká kritika vhod ??? Z mé stránky asi ne ... Opening mě naprosto uchvátil, skvěle dokresluje atmosféru celého příběhu. A ending - ten je malinečko slabší, ale jen o fousek :)
A kdo z vás už Loveless viděl, tak mu určitě není neznámá písnička Seimei tragedies *IN LOVE*
Abych to nějak ukončila a přestala vás trápit. Loveless je zcela vyjímečné anime, které asi nebude bavit každého... Ale já ji vřele doporučuju :) A následně si přečíst mangu :D

The Connels - 74´-75´

30. července 2007 v 20:21 | ver.i.nka |  Remix
Další z písniček, které nikdy neumřou :) Které budou hity i nadále ...

Aldous Huxley

30. července 2007 v 18:14 | ver.i.nka |  Citáty
Člověk, který se vrací zpět branou ve zdi, už nikdy nebude člověk, který vyšel ven.

Angels

30. července 2007 v 16:32 | ver.i.nka |  Pics ...
Sparkling angel I believed you were my saviour in my time of need ....

Love Hina

29. července 2007 v 22:41 | ver.i.nka |  Love Hina
Love Hina je perfektní komedie šmiknutá romantikou, dobře hodně velkou romantikou - hlavně teda ke konci :) Autorem mangy, podle které vzniklo později anime je Ken Akamatsu a světlo světa spatřilo v roce 2002. A mně velmi pobavila i teď o pár let později :)
Abych vás malinko uvedla do děje - sledujeme příběh jednoho normálního dvacetiletého chlapce Keitara Urashimy, kterému se poštěstí ( akorát si nejsem jistá jestli se na to tak zpočátku dívá i on :D ) stát se manažerem dívčí ubytovny Hinata Inn, která patří jeho babičce. Ještě nutno podotknout, že je Keitaro ronin ( člověk, kterému se nepodařilo dostat na Tokyjskou univerzitu ) a to už třetím rokem. A kde se v našem hlavním hrdinovi vzala taková ambice ? Kdysi v dobách nerozumného mládí slyšel, že pokud se dva lidé společně dostanou na Todai ( ona univerzita ), tak spolu budou štastně žít až do smrti. Přece jen je Keitaro trochu naivka. Tenhle roztomilý nesmysl mu řekla jedna dívka na pískovišti poblíž Hinaty Inn, když mu bylo 5 let. Náš drahý Urashima nezaváhal a slíbil ji, že tam půjdou spolu.
Vratˇmě se zpátky do ,,součastnosti´´. Uběhlo 15 let od osudného okamžiku a Keitaro se stále není schopen dostat na svou vysněnou školu. A aby toho nebylo málo - nepamatuje si ani jméno ani tvář dívky, které dal svůj slib. V Hinatě Inn se setkává s 5 dívkami, některé v jeho přítomnosti zpočátku trpí vražednými tendencemi ( Urashima, I´ll never forgive you !! by Motoko-chan :D ), popřípadě ho obdivují. Během seriálu si jej samozřejmě všechny oblíbí :)
Nejvýraznější z nich, vlastně takovou druhou hlavní postavou je Naru Narusegawa, čirou náhodou taky ronin... Děj se nám komplikuje ve chvíli, kdy si Keitaro uvědomí, že se do Naru zamiloval, ale zároveň ho trápí slib daný tajemné dívce. Celé anime je vlastně o tom, jak Keitaro hledá svou druhou polovičku a následně se snaží získat Naru. Hlavní dějové lince zdatně sekundují problémy ostatních děvčat, které jsou vždy vyřešeny s lehkým humorem.
A abych nezapomněla - Keitaro nemá s dívkami moc velké zkušenosti. Vlastně vůbec žádné, což ho dostává do spousty trapných situací, u kterých jsem umírala smíchy :) Holky mu to taky vůbec neusnadnily - za každý malý úlet dostal pořádnou nakladačku ( to byste nevěřili, jak dokáže být Naru násilnická :D ), takže scény, kdy Keitaro letí vzduchem a hlavou rozráží všechny předměty, které mu stojí v cestě je více než častá .
Love Hina má i velmi sympatickou délku - 25 epizod po zhruba 20 minutách, 2 speciály a 3 OVAs - Love Hina Again. Během sledování jsem nenarazila v podstatě na žadné slabší místo, kde bych řekla - sakra, ať se už tam něco stane. Love Hina běží, jak na drátkách, táhne dál a nenudí ! Teda já jsem u ní velmi často umírala smíchy. A u posledního díla se roztíkala blahem *JOKINGLY*
Jediné, co bych tomuto anime vytkla je hudba - ta mě opravdu nenadchla. Ani openingy ani endingy. Prostě mě nebavily, nijak mě neoslovily. Zbytek seriálu, už je ovšem hudebně podložen dobře. Nebo alespoň průměrně :)
Abych to sesumírovala - Love Hina je opravdu výborné anime, u kterého se člověk hodně pobaví. Kdybych měla hvězdičkovat, tak dám tak 9 hvězdiček z 10 ( to jen kvůli té hudbě :/ ). Opravdu doporučuju :)
A ještě pár obrázků ....:)

Kdyby se tak tím někteří drželi ..

26. července 2007 v 22:35 | ver.i.nka |  Citáty
Štěstí je mozaika složena z nepatrných malých radostí ... :)

Důvod k životu - fanfic Naruto

24. července 2007 v 21:57 | ver.i.nka |  Fanfictions
Jeden krátký překlad ...

7 Deadly Sins ...

24. července 2007 v 16:34 | ver.i.nka |  Pics ...
I takhle může vypadat sedm smrtelných hříchů ...

DNAngel

9. července 2007 v 22:54 | ver.i.nka |  DNangel
DNAngel bylo jedno z mých prvních anime, vlastně úplně první, pokud nepočítám Naruta :)Jedná se o klasický boj dobra se zlem, kde se ale ukáže že to, co se zdá být dobrem zas tak moc dobré není a zlo zase není tak zlé. A že barva nic neznamená ... Zmatení ? :D Doporučuju se podívat a pochopíte :-P
Hlavní postavou je obyčejný 14-ti letý kluk. V ničem nijak nevyniká, kamaradů má dost a slečnu, do které je zamilovaný. Typický puberťák :) Co se v něm skrývá, netuší dokonce ani on sám. V jeho genech se totiž skrývá velmi speciální DNA, díky kterému se mění v legendárního zloděje Darka Mousyho. V toho se může přemněnit kdykoli, když zažívá nějaké intimní nebo zamilované pocity. Většinou mu stačí kouknou na obrázek Risy Harady ( ona slečna, do které je zamilovaný ) a hle, před námi stojí Dark. Tomu se samozřejmě Risa taky líbí, což se zase nelíbí Daisukemu - mno a máme tu solidní milostný trouhelník :) A aby toho nebylo málo, přimotá se do toho ještě dvojče Risy - Riku. Náš hlavní hrdina ji vždycky brál spíše jako kamarádku, skoro sestru a ona si o něm myslela, že je to tak trochu idiot. Jenže Riku postupně zjišťuje, že Daisuke není zas až tak marný a zamiluje se do něho. Vše sice končí happyendem, ale jenom pro jednu ze sester - pro kterou ? No se koukněte :)
Huh, to jsem trošku odbočila od hlavního děje... DNAngel má velmi sympatických 26 epizod - takže se nic zbytečně neprotahuje ( jak mají některé anime ve zvyku ) a vše končí tak v pravou chvíli :) V průběhu sledujeme Darka a jeho loupežné výpravy, odhaluje se nám, jak jeho minulost, tak i minulost Daisukeho rodiny ( např. se objeví jeho dlouho ztracený otec ) a vše končí soubojem Darka s Kradem.
Aby jste byli v obraze, kdo nebo co Dark s Kradem vlastně jsou ... Tedy - jedná se o bytosti, které byly vytvořeny spolu s tzv.Černými křídly - obrovské umělecké dílo. Stejně jako se Dark dokáže přeměnit jedině v rodině Niwa, tak Krad se zjevuje pouze v rodině Hiwatari. Zde se objevuje další postava, a to Satoshi Hiwatari - extrémně klidný, tichý a rezervovaný. Navíc až nepřirozeně inteligentní - ve svých 14-ti letech má už univerzitní titul a je v čele policejního komanda. Chlapec si holt chtěl pro změnu užít normálního života :) Rovněž je to poslední dědic rodiny Hikari ( velmi nadaní umělci )... A právě jejich díla Dark krade :) Takže je to Satoshiho největší nepřítel.
Důležité jsou taky vztahy Dark-Daisuke a Satoshi-Krad...Daisuke zpočátku není z Darka moc nadšený ( kdo by taky byl že, když mu v jeho hlavě pořád někdo do všeho kecá, je vtipný a slečna jeho snů je zamilovaná právě do něj ... ), ale dá se říct, že nakonec se stanou přáteli a snaží se si navzájem pomáhat. To vztah Krada a Satoshiho je naprosto opačný. Satoshi Krada nenávidí, nejraději by se ho zbavil a za všech okolností se s ním snaží bojovat a nepustit ho k nadvládě nad svým tělem...
Samozřejmě se zde objevuje ještě další spousta zajímavých postav - Daisukeho deděček ( svého času také Darkův ,,hostitel´´), jeho matka s otcem, američanka Mio Hio ( boží to postava :D ), Towa-Chan, nejlepší Daisukeo přítel Takeshi Saehara a samozřejmě With/Wiz - rozkošné zvířatko ( těžko říct, co to vlastně je :D ), které se přeměňuje na Darkova křídla ....
DNAngel je druh anime, které chytne a nepustí :) Teda alespoň mně :) Spousta vtipných záběrů - neohrabanost Daisukeho je prostě kouzelná, skoro tak jako Takeshiho novinářské zapálení ... A nesmím zapomenout na Towu-Chan, nejlepší služku :D Kdo má rád akci, tak tu si tam najde taky - záběry Darka a jeho zlodějského umu jsou moc pěkné... a ta romantika samozřejmě :)
Další, co mě uchvátilo byla hudba... Opening White Night, True Light je prostě dokonalý... I zbytek soundtracku je na vysoké úrovni :) Opening: http://youtube.com/watch?v=UaAcIs_pb3I
Abych to shrnula, DNAngel je super anime - není dlouhé a na odreagování tak akorát :)
A ještě pár pěkných obrázků :)
Dark Mousy ...
Riku a Risa:
Satoshi
Krad
With