T.I. - King of The South

17. května 2007 v 21:13 | ver.i.nka |  Black Music
Je snadné sám sebe nazvat králem jihu, ale těžké si tento titul obhájit. T.I. si to moc dobře uvědomuje, a možná i proto už několikrát dokázal, že přezdívku ,,King of the South" nemá nadarmo. Výpis interpretů se kterým během své kariéry spolupracoval je opravdu impozantní a dále se rozrůstá. V dnešní době, kdy obliba Dirty South stoupá čím dál víc, nesmí chybět v žádné pořádné pecce.

T.I., skutečným jménem Clifford Joseph Hartus, se narodil 25.září 1980 v Atlantě, státu Georgia. K rapu se dostal už ve velmi útlém věku 8 let, kdy ho k němu přivedli jeho starší strýcové, kteří sami občas rapovali. Vyrostl na klasikách jako 2 Live Crew, N.W.A., Too Short apod. Mladý T.I.P. ( přezdívka z dětství, kterou později donucen zkrátit ) se sám snažil rapovat a brzy předčil celé své okolí. Samozřejmě i on, jako správné dítě ulice, se dostal ke drogám. V roce 2004 byl dokonce za držení marihuany odsouzen na 3 roky do chládku, ale po pár měsících byl propuštěn a mohl se opět naplno věnovat hudbě..
Jeho profesionální kariéra začala roku 2001, kdy se upsal labelu LaFace Records. Zde mu vyšel jeho úspěšný debut I´m Serious. V pilotním singlu, nazvaném stejně jako celé album, se objevila legenda reggae Beenie Man. Na desce se mimo jiné podílela dnešní producentská špička Pharrell Williams, a také Jazza Pha nebo Youngbloodz. V této době byl také donucen změnit své jméno z T.I.P na T.I., protože v té době na labelu působil také Q-Tip z ATCQ a manažeři se báli, aby se to lidem nepletlo. Současně působil také v P$C ( Pimp Squad Click ) po boku takových lidí jako Cee-Lo, Young Jeezy nebo Lloyd. Navíc zakládá vlastní Grand Hustle Records. Kingovi se ale zdálo, že se u LaFace dostává jeho desce mále propagace, a tak ještě ten rok label opustil.
Následovala dvouletá přestávka, kde si občas jenom zahostoval. V roce 2003 se nechal upsat pod Atlantic Records a vychází mu vynikající album Trap Muzik, které dosáhlo na zlato. Pokud aspoň trochu posloucháte Dirty South rap, tak pecky ,,Rubber Band Man" či ,,24´s" ( moje oblíbená :) vám určitě nejsou neznámé. Díky tomuto albu si ho začala všímat široká veřejnost, a nejenom zastánci jihu.
Roku 2004 vydává T.I. své třetí album nazvané Urban Legend. Kromě zajetých stálic se zde objevily i jména jako Nelly nebo Lil Kim. Tahle deska dosáhla dokonce platiny a stala se nejrychleji prodávanou deskou jižanského interpreta. Právě po tomto úspěchu se T.I. začal drze označovat za krále jihu. To samozřejmě nezůstalo bez odezvy - tohoto tvrzení se jako první chytl král Freestylu Lil Flip a později také Ludacris. Lil Flip se sice bránil tím, že T.I.e veřejně nikdy nedissoval, jen jeho jméno použil v jednom ze svých Freestyle, tak se jejich spor vyhrotil tak, že byl T.I. při návštěvě čtvrti Coverland fyzicky napaden skupinou, v jejímž čele stál právě Lil Flip. Tento spor byl na jaře roku 2005 ukončen a byl zdokumentován DJ Rukizem na mixtapu Figur For The Throne. Ludacris se ale za nic neschovával a natočil kontroverzní videoklip, kde je bita osoba s nápisem Trap Muzik na tričku.
Rok 2005 proběhl ve znamení hostovaček a pak přišel rok 2006, kdy T.I. pohřbil všechny pochyby o tom, kdo vlastně vládne jihu … Světlo světa spatřilo, dnes už si troufám říct klasické, album King. Výborní hosté, instrumentálky a samotný T.I. rap ( někdy je mu vytýkáno, že je moc pomalý, až líný ) tvoří smrtelnou kombinaci. Pokud nežijete v úplném vakuu a aspoň někdy zapnete rádio nebo MTV, tak i vás musely zasáhnout pecky jako ,,What you know" - kde si T.I.P hraje se slovíčky a končí rýmy stejnými slovy nebo ,,Why you wanna", či pomalejší ,,Live in the sky" s hostujícím Jamiem Foxxem. To je ale jen malá ukázka z toho fenomenálního alba.
Letos pro nás King of the South chystá nové album nazvané T.I. vs. T.I.P. Laťku sám sobě nasadil dost vysoko, tak uvidíme, jestli se mu ji podaří překonat.
ehm .. a opomněla jsem se zmínit, že to je kundisko jak hrom :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama