Vysoká škola ... ?

28. dubna 2007 v 22:09 | ver.i.nka |  Behind My Eyes...
Frázi Když jsem se v patnácti rozhodoval, co dál dělat, pekařina pro mě byla jasná volba, známe asi všichni víc než dobře. :) A mě se tahle fráze začala týkat víc, než by mi bylo milé.

Jasně, akorát ten věk tam je trochu jiný, a ta pekařina taky a vlastně i ta jasná volba :D Vždycky jsem si říkala - jasně, mám čas, na co teď vybírat výšku, to je daleko… Jenže ono se ukázalo, že se zase tolik času nemám. A to tehdy, když jsem před pár dny zjistila, že jsou na nástěnce u šaten vyvěšeny semináře, a že si máme do 8.3. ( to je teda asi týden na výběr ) vybrat a odevzdat je třídnímu =-O
Bohužel semináře ve čtvrťáku už si člověk nevybírá podle toho, co ho baví, ale podle toho z čeho chce maturovat. A maturitní předměty se přece jenom vybírají aspoň trochu podle výšky. Je trochu nesmyslné maturovat třeba z dějepisu a ZSV a pak jít na nějaký technický obor.
Už před nějakou dobou vyšla v Mladé frontě příloha přehled Vysokých škol. Musím říct, že to byl pro mě jak odrazový můstek, co kde vůbec je a co se dá studovat, ale nakonec i hlavní zdroj inspirace. Jediné, co mi bylo jasné bylo, že chci vypadnout z Ostravy a jít do Brna. Proč Brno ? Jednak mám to město hrozně ráda. Je takové sympatické a příjemné a já nevím :) A Masarykova univerzita nemá vůbec špatné preference. Měla jsem, a vlastně pořád mám, takový malý sen - studovat historické vědy. Mám historii hrozně ráda, ale co s tím. Učit ? Ani náhodou … Už teď vidím jací jsme parchanti a je to čím dál horší… Leda, že bych chodila do školy s pistolí nebo něčím podobným a podat to způsobem - Máš problém hajzle ? Fajn. Vyřešíme to rychle :) No dobrá, to nebylo vtipné … popojedem …
Takovou nějakou druhou možností byla farmacie … Chybička se ale vloudila, když jsem se koukla na net a tam zjistila, že na přijímačkách je i fyzika. Hmmm .. tak asi nic … Chemie super, biologii bych překousla, ale tu fyziku prostě ne. Nějakou další alternativou byla ekonomická-správní fakulta. Obory tam byly velice zajímavé - např. Veřejná ekonomika nebo Finanční podnikání. Jenže tam je zase ta matika mno … Prostě mi nejde no … Občas mi ty souvislosti trochu nedochází :D Takže tohle taky padlo.

A u čeho jsem skončila ? Jako ta nejlepší možnost mi nakonec přišla sociologická fakulta a obory Mezinárodní vztahy, Politologie nebo Sociologie. Jak jsem to tak všechno pročítala, tak to znělo hodně zajímavě a i možnost uplatnění nebyla tak špatná … Hlavně ty mezinárodní vztahy, diplomacie .. paráda :) Tady je ale zase trochu problém v tom, že berou asi 15 nebo 16% lidí. To je kapke málo nemyslíte ?
Pak jsem ještě narazila na dvě zajímavé školy. Ta jedna sídlí v Kunovicích a patří do projektu Open Gate. Je tam obor Management&Marketing, ale hlavní je, že je to bez přijímaček - pouze pohovory a zkoušky z jazyka. A školné je 3 tisíce ročně. Což je nic. Ta druhá je Vysoká škola cestovního ruchu a hotelnictví. Je zase ale v Praze a já Prahu fakt nemám ráda. Ale zase Marketingové komunikace ve službách, to nezní vůbec špatně.

Huh, stále tedy nevím, jak vůbec příští rok dopadnu, na jakou školu si podám přihlášku - kecám mám představu a tu jsem tady nastínila :), ale spíše na jakou z nich se dostanu :D A semináře ? V tuhle chvíli dějepis, ZSV a snažím se vymyslet nějaký třetí inteligentní …
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miric miric | Web | 27. srpna 2010 v 15:53 | Reagovat

Přece pekařina!!! :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama